Všetci sme mali nové Mitsu poznať pod označením Mirage. Tesne pred kanadským podujatím padlo rozhodnutie, že v Európe bude mať auto označenie Space Star. Pre kanadský trh však výrobca nemal istotu, že toto pomenovanie môže použiť a preto musel vymyslieť plán B. Ten znie jednoducho. Auto nemá žiadne meno.

Na prvý pohľad to môže priniesť veľmi veľa problémov. Ako budú ľudia o tomto Mitsubishi označovať? Opísať niečo čo nemá meno vyzerá byť komplikované. Podľa mňa je však všetko inak. Japonská automobilka mohla pre svoj typ urobiť len ťažko lacnejšiu a lepšiu reklamu ako táto. Možno nemali za cieľ využiť nepomenovanie ako marketingový ťah. Pravdepodobne ich k tomu situácia jednoducho dotlačila. Výsledok je však taký, že o novom Mitsubishi píšu magazíny po celom svete.

Mitsubishi stále nevie, ako bude volať svoju novinku v Kanade. Zatiaľ sa nevolá nijak. Výrobca musel z karosérie odstrániť názov.
Mistubishi Mirage alias Space Star alias nič.

Mistubishi Mirage alias Space Star alias nič.

Ak by do Detroitu prišlo nové Mitsubishi Space Star, nebol by si to všimol takmer nikto. TopSpeed by o tom pravdepodobne nepísal a myslím, že podobne by to bolo s mnohými ďalšími redakciami.

Z tejto situácie dokonca ťaží aj samotný autosalón. Dátum jeho konania je nevhodný pretože dochádza k prekrývaniu s autosalónom v Detroite, ktorý je rozhodne väčší a významnejší. Mitsubishi bez mena mu urobilo lepšiu reklamu ako organizátori.

Zdroj: autoforum.cz

Prečítajte si aj: Mitsu Eclipse prerodené v Lambo Reventon? Jasné, na Ukrajine.