Kompaktné SUV to majú dnes takmer na „ružiach ustlané“. Nissan sa tak rozhodol pripraviť koncept práve v tejto kategórii vozidiel. Automobilka tiež stavia na dlhoročnej tradícii a vývoji crossoverov a malých SUV modelov.

Ovládanie gestami alebo pohybom očí, to ponúkne koncept Nissan Xmotion.

Celkovo 7 displejov ponúkne koncept Nissan Xmotion.

Xmotion odvezie až 6 cestujúcich, ktorí budú sedieť na sedadlách v troch radoch. Exteriér však prináša odkaz na súčasné modely, napríklad predné svetlá v tvare písmena U alebo maska v dizajne V-Motion. Predná časť ešte zaujme ochrannou časťou v spodnej časti predného nárazníka. Nepripomína vám však predok trocha nové Lexusy?

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Zboku sú najviac viditeľné obrovské 21-palcové disky. Crossover však musí zvládnuť aj nejaké tie výlety mimo spevnenú cestu, a tak dostal čierne ochranné plasty na spodku dverí a na lemoch blatníkov. Zadné dvere sa otvárajú proti smeru jazdy, prístup aj na tretí rad sedadiel by mal byť jednoduchší.

Displeje všade, kam sa pozriete, kedy tento trend skončí?

V interiéri je 6 samostatných sedadiel, tie sú rozmiestnené do konfigurácie 2+2+2. Vnútri je 7 obrazoviek, 3 sú centrálne displeje, ďalšie 2 po stranách palubnej dosky, 1 miesto stredového spätného zrkadla a 1 na stredovej konzole. Novinkou je ovládanie displejov pohybom očí alebo gestami. Čo na to hovoríte? Už sme tu mali koncept automobilu s displejom cez celú prístrojovú dosku, Nissan displeje rozdelil a pridal aj na stredovú konzolu. Uvidíme, ktorý výrobca s podobným interiérom príde ako prvý do sériovej podoby.

Zdroj foto: Nissan

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov