Nepripomína vám konfigurácia Octavie RS TDI 4x4 niečo, čo sme tu už predtým videli? Stačí si spomenúť na náš test verzie Scout 2,0 TDI, ktorý má rovnaký motor aj pohon všetkých kolies.

Česi navyše prinášajú novú vznetovú verziu v čase, keď kauza Dieselgate ochromuje finančné trhy. V Mladej Boleslavi to majú pravdepodobne dobre spočítané a vedia, že aféra predaje výrazným spôsobom neovplyvní. S predajom Octavie RS nemajú určite žiadne problémy. Skôr ju nestíhajú vyrábať. Len pred pár mesiacmi bola čakacia doba určená na 12 mesiacov (pokiaľ ste si vyskladali vlastnú výbavu).

Škoda Octavia RS 4x4

Škoda Octavia RS 4x4 príde len s naftovým motorom

Poďme ale späť k naftovej novinke. Nepripomína vám konfigurácia Octavie RS TDI 4x4 niečo, čo sme tu už predtým videli? Stačí si spomenúť na náš test verzie Scout 2,0 TDI, ktorý má rovnaký motor aj pohon všetkých kolies. To je asi hlavný dôvod prečo prišla len vznetová verzia RS. Pod kapotou je teda starý známy agregát 2,0 TDI s výkonom 135 kW (184 koní) a 380 Nm. Výkon poputuje výhradne na 6-stupňovú DSG. O pohon všetkých kolies sa stará systém Haldex 5, ktorý posiela výkon primárne na prednú nápravu. Výsledkom je akcelerácia na stovku za 7,6 sekundy a maximálna rýchlosť 228 km/h. Štvorkolka zrýchľuje na stovku o 0,6 sekundy rýchlejšie, než predokolka. Normovaná kombinovaná spotreba je 4,9 l/100 km. Na prednej náprave nájdeme elektronickú uzávierku diferenciálu XDS+, mechanický samosvor je vyhradený len pre verziu RS 230.


Cenu ani dátum spustenia predaja modelu Octavia RS TDI 4x4 DSG ešte nepoznáme. 

Zdroj: tlačová správa