Opel Corsa OPC Nürburgring Edition

Opel Corsa OPC Nürburgring Edition

Takže čo všetko dostane u dílera, ak si objednáte Opel Corsa OPC Nürburgring Edition? Predovšetkým silnejší motor 1.6 turbo, ktorého výkon vzrástol z 141 kW/192 k na 154 kW/210 k a krútiaci moment z 230-266 Nm (podľa toho, či je aktivovaná funkcia overboost) až na 250-280 Nm. Tieto nárasty sú tu najmä vďaka dokonalejšiemu výfukovému traktu, zmenám na turbe (výrobca ale nepíše aké) a preprogramovanej riadiacej jednotke. Všetká sila sveta by vám ale bola nanič, ak by ste ju nedokázali preniesť na vozovku. Preto sa nemôžeme čudovať, že táto malá Corsa dostala mechanický samosvor!

Opel Corsa OPC Nürburgring Edition, to správne náradie na okruh!

Opel Corsa OPC Nürburgring Edition, to správne náradie na okruh!

Táto OPC divočina má samozrejme aj kompletne nový podvozok, ktorý ju dostal o niečo bližšie k zemi ale hlavne jej dodal ešte lepšie jazdné vlastnosti. Na starosti ho mal špecialista Bilstein, ktorého dielo bolo doplnené kompletne novým brzdovým systémom od nemenej známej značky Brembo. 18" kované kolesá už len dopĺňajú dielo, keď na oboch nápravách obúvajú pneu o rozmere 225/35 R18.

Dynamické parametre sú presne také, aké by ste od podobne razeného auta očakávali: z nula na 100 km/h to zvládne za 6.8 sekundy, akcelerácia z 80 na 120 km/h zaberie na 5. prevodovom stupni 6.2 sekundy a topspeed je pekných 230 km/h.

Túto Corsu môžete mať len v dvoch farbách: jedovato zelenú 'Grasshopper' alebo ohnivo červenú 'Henna'. Cena, ktorú si Opel účtuje za toto pekelné autíčko je 27.650 EUR. Veľa, málo?