Opel mal donedávna v SUV segmente len typy Mokka a Antara. A to evidentne nestačilo. Preto v tomto roku prišli s typmi Crossland X a teraz Grandland X.

K dispozícii bude adaptívny tempomat s núdzovým brzdením, parkovací asistent s 360-stupňovou kamerou alebo LED svetlami.

Opel argumentuje, že v kompaktnej triede sa podiel SUV modelov zvýšil zo 7% v roku 2010 na takmer 20% v roku 2016. To je enormný 3-násobný nárast. Grandland X si tak chcie tiež vziať čo najväčší podiel z tohto segmentu trhu.

Novinka preberá nový dizajnový štýl Oplu

Mokka X aj Crossland X majú do dĺžky približne o 20 cm menej, Grandland X im tak nebude zasahovať do teritória. Do ponuky sa dostanú najmodernejšie prvky, ktoré poznáme aj z iných Oplov.

Predné svetlá budú mať technológiu LED

K dispozícii bude adaptívny tempomat s núdzovým brzdením, parkovací asistent s 360-stupňovou kamerou alebo LED svetlomety. O tých sa zatiaľ nepíše, či by mali mať systém Matrix.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Do interiéru bude možné objednať ergonomické sedadlá AGR s masážnou funkciou alebo vyhrievaný volant a navigáciu. Pohon predných kolies sa bude spoliehať na funkciu Grip, ktorá pomôže v nepriaznivých podmienkach. Pravdepodobne pôjde o to isté, čo ponúka už roky Peugeot. Pohon všetkých kolies zatiaľ v ponuke nebude. Či sa dočkáme aj štvorkolky uvidíme až neskôr.

Interiér ponúkne aj ergonomické sedadlá AGR.

Dĺžka novinky bude 4 477 mm, šírka 1 844 mm a výška 1 636 mm. Rázvor je 2 675 mm. Základný objem batožinového priestoru je 514 l, po sklopení druhého radu sedadiel sa zväčší na 1 652 l. Predná maska nezaprie odkaz na nové modely od Oplu. V opcii bude dvojfarebné lakovanie s inou farbou strechy a A-stĺpikov. Pohonné jednotky už pravdepodobne dodá aj materská firma PSA. Oficiálne predstavenie pre verejnosť bude v septembri na autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom.