Oplastované a vyvýšené kombi verzie sú zaujímavým artiklom a po predchádzajúcej generácii Insignie Country Tourer tu máme rovnakú verziu aj z tej novej. Ide o priamu konkurenciu pre VW Passat Alltrack.

Opel Exclusive bude niečo ako Individual v BMW alebo Deisgno v Mercedes-Benz.

Čo má vlastne navyše voči sériovému kombi? Obzvlášť je to oplastovanie podbehov a prahov, tiež viac nelakovaných plastov na prednom a zadnom nárazníku. Samozrejmosťou vo výbave budú za príplatok dodávané IntelliLUX LED svetlomety s funkciou vyrezávania svetelného lúča. Batožinový priestor ponúkne po sklopení sedadiel v pomere 40/20/40 priestor až 1 665 l.

Viac čiernych plastov všade, to je nová Insignia Country Tourer.

V sériovej výbave sú tiež strešné lyžiny. Prekvapujúce je, že základný model Country Tourer je iba predokolka. Najsilnejší zážihový motor 2,0 Turbo s 191 kW (260 k) má 4x4 a 8-stupňový automat. Najsilnejší diesel s maximálnym výkonom 125 kW (170 k) má pohon všetkých kolies za príplatok. V budúcnosti príde do ponuky aj bi-turbo verzia vznetového motoru.

S pohonom všetkých kolies bude zatiaľ v sérii len najvýkonnejší zážihový dvojliter.

Svetlá výška je voči bežnému modelu vyššia o 25 mm. Adaptívne pruženie FlexRide, ktorý má Coutry Tourer sériovo, si môže vodič zmeniť na režimy Standard, Sport alebo Tour. Tieto voľby zmenia tiež odozvu na pedál akcelerátora, riadenie a v prípade automatickej prevodovky aj jej radiaci režim. Nová Insignia Country Tourer začína na cene 34 885 € na domácom nemeckom trhu.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Ďalšou novinkou v ponuke Insignie je príplatkový režim Exclusive, niečo ako Individual u BMW alebo Designo u Mercedes-Benz. K dispozícii bude množstvo špeciálnych vzorkovníkov exteriérových farieb. Na začiatok to bude 15 nových farieb, časom bude k dispozícii neobmedzená paleta farieb presne podľa potrieb zákazníka. Neskôr do ponuky pribudnú tiež špeciálne dizajny kolies a balík Black Pack. V tomto prípade dostane zákazník bežne dostupné chrómové prvky okolo vozidla v čiernej farbe s vysokým leskom. V showroome si tiež budú môcť zákazníci vytvoriť svoje vozidlo podľa svojich špecifikácií priamo v digitálnom rozlíšení tak, akoby automobil stál priamo pred nimi. Opel si bude za Exclusive pýtať príplatok navyše 1 000 €, v prípade úplne jedinečných farieb to však bude pravdepodobne ešte viac.