Polestar aktuálne ponúka elektromobily pokrstené číslami 1 a 2. Na oboch jasne vidieť švédsky pôvod, materskou firmou Volvo cítiť dizajn i technickú stránku. Mladá značka spadajúca pod čínskeho giganta Geely svoje portfólio čoskoro rozšíri o SUV Polestar 3. Okrem toho pracuje na sedane označenom cifrou 5, o ktorom sme sa v týchto dňoch dozvedeli zaujímavé detaily.

Elektrický sedan s vlastnou architektúrou

Polestar 5 bude vychádzať zo štúdie Precept, ktorá mala debutovať predvlani na ženevskom autosalóne. Pri sériovej verzii sa všeobecne očakávalo použitie známej architektúry SPA2. Namiesto toho však toto dynamicky tvarované štvordverové GT dostane unikátnu platformu, ktorá bude vyrobená z lepeného hliníka.

Vďaka tomuto riešeniu má byť konštrukcia ľahká a veľmi tuhá. Polestar hovorí, že karoséria s platformou bude vážiť menej než pri autách nižších segmentov. Tuhosťou však údajne prekoná dvojmiestne kupé. Vynikať má tiež bezpečnosťou, samozrejme, odľahčenie elektrického sedanu prospeje efektívnosti pohonu i dynamickým schopnostiam.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Špecifická architektúra navyše umožňuje súčasné budovanie karosérie a platformy, čo celý proces urýchľuje. Na vývoji celého riešenia aktuálne pracuje v Británii 280-členný tím. V najbližších mesiacoch sa má rozrásť na 500 ľudí, čo má pomôcť splniť avizovaný termín príchodu na trh. Polestar 5 by sa mal v obchodoch objaviť v roku 2024. O cene zatiaľ môžeme len špekulovať, otázne sú tiež finálne parametre.

Zdroj: Polestar