„Elektrifikácia bude hrať v budúcnosti veľmi dôležitú úlohu...v princípe, každý Polestar má mať nejaký druh elektrifikácie, pretože je to vrchol našej ponuky,“ dodáva Kerssemakers.
Volvo pripravuje športové auto

Prvým novodobým Polestar modelom by mal byť sedan S90 s očakávaným výkonom cez 500 koní.

„Polestar sme kúpili pre ich skúsenosti s pretekaním. Nejdeme vyrábať pretekárske autá, ale využijeme skúsenosti, aby sme postavili skutočne dobré, dynamické auto,“ hovorí Lex Kerssemakers, šéf Volvo North America. Už dlhšiu dobu je známe, že Polestar modely budú používať štvorvalce, ktorým pomôžu elektromotory. „Elektrifikácia bude hrať v budúcnosti veľmi dôležitú úlohu...v princípe, každý Polestar má mať nejaký druh elektrifikácie, pretože je to vrchol našej ponuky,“ dodáva Kerssemakers.

Prvý Polestar možno už v prvej polovici 2017

Kedy príde prvý hybridný Polestar model? Ten by mohli Švédi odhaliť už v priebehu prvej polovice roka 2017. Mohlo by ísť o typ S90/V90 Polestar. Auto dostane určite vyšší výkon ako momentálny vrchol ponuky twin-engine T8 (407 koní). Očakáva sa niečo cez 500 koní. Polestar bude chcieť konkurovať nemeckým divíziám Mercedes-AMG, BMW M a Audi RS.

Kerssemakers nevidí problém v tom, že Volvo vyvíja na jednej strane autonómny režim a na druhej športové modely zamerané na vodiča. „Nevidím v tom žiadny problém, pretože nakoniec stále staviame autá s volantom. Stále je tu sloboda jazdy. Takže to nie je vôbec kontroverzné, dynamika nevylučuje autonómnu časť. Dokážem si predstaviť autá Polestar s našim autonómnym balíkom,“ tvrdí Kerssemakers.


Zdroj: cnet