Keď sa pozrieme na dizajn, skutočne vpredu najviac zaujmú obrovské mriežky na chladenie v BMW typicky nazvané „ľadvinky“. Tu však dizajnéri trocha pustili uzdu fantázii a ľadvinky sa viac podobajú na prvé BMW, ako napríklad pôvodné 328. I keď sú veľké, nové BMW 7 alebo X7 ich majú proporčne viac štvorcové, tu ich vidíme skôr natiahnuté na výšku. To je ozaj veľký návrat ho dávnej a hlbokej histórie značky. Doslova do prvopočiatkov.

Zboku je to už klasické BMW v karosérii kupé, z novodobých áut z Mníchova sem najlepšie zapadne 8-mička. Vzadu nájdeme tiež veľmi futuristické tvary karosérie. Zadný nárazník má množstvo „prelisov“, dopĺňajú ho výfukové koncovky (kto vie či sú reálne) a veľká časť nelakovaného difúzora.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

BMW o podrobnosti novej generácie 4-ky zatiaľ mlčí, tá by mala mať svetovú premiéru budúci rok. Okrem kupé príde samozrejme aj kabrio a pravdepodobne aj Gran Coupe. Ale ako bude v skutočnosti vyzerať a či si zoberie z tohto konceptu veľa dizajnových tvarov, to ukáže až čas. Páčilo by sa vám takéto nové BMW 4, ktoré by sa dizajnovo posunulo viac od 3-ky? Napíšte svoj názor do diskusie pod článkom.

Zdroj foto: BMW

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov