Karoséria z modelového roku 1998, moderná antikorózna ochrana alebo úplne nový 3,6-litrový preplňovaný „vzducháč“ s 331 kW (450 k). To sú všetko atribúty Porsche Project Gold, ktoré postavili od podlahy z dielov divízie Porsche Classic. Celá stavba trvala rok a pol.

Výsledná suma viac ako 2,7 milióna eur určite prekvapila mnohých.

Automobil šiel do dražby v Porsche Experience Centre Atlanta v USA ako súčasť RM Sotheby’s aukcie. Výsledok ohúril. Za 10 minút a 37 prihodení sme spoznali výslednú sumu. A tá je 2 743 500 eur. Čistý výťažok po odpočítaní poplatkov je 2 589 027 eur. Za jedinečné a jediné Porsche 911 Turbo S vo svojej špecifikácii. Odhadovaná suma pritom bola okolo 154 473 eur. To je suma, ktorú by v prepočte na minulosť toto Porsche stálo dnes ako nové.

Všetky získané peniaze putujú do neziskovej organizácie Ferry Porsche Foundation, ktorú založili tento rok. Podporuje prácu v oblasti vzdelávania, výskumu, športu alebo kultúry v Štuttgarte alebo Lipsku. Nuž, nový majiteľ výnimočného Porsche je určite s dielom spokojný, v dobrom mu samozrejme aj trochu závidím. Takáto „renovácia“ je totiž snom azda každého renovátora. I keď na druhej strane, je tu jeden zásadný problém. Toto konkrétne autom vzhľadom na svoj vznik a pôvod nie je možné prihlásiť do bežnej premávky. A to je veľká škoda...

Zdroj foto: Porsche