Veľké SUV vyrábané v bratislavskej Továrni Volkswagenu bolo prvýkrát oficiálne predstavené v marci 2018, takže na modernizáciu má najvyšší čas. Dobrou správou v kontexte vyššie uvedeného by mal byť fakt, že Touareg III vydrží na trhu po facelifte o niečo dlhšie ako obligátne dva roky. A je dosť možné, že sa bude nejakú dobu predávať súbežne s nepriamym elektrickým nástupcom, ako to plánuje aj Porsche s modelom Cayenne a jeho batériovou náhradou.

Rozpoznať prepracovaný Touareg v premávke asi nebude také náročné, ako by sa mohlo zdať. V prednej časti auta ubudol chróm a namiesto neho sa v modifikovanej maske chladiča objavila nová svetelná linka pretínajúca logo.

O niečo dôležitejšie a zaujímavejšie je, že Touareg dostal nové hlavné svetlá IQ.Light HD. Sú zostavené z 38 000 interaktívne ovládaných diód, na ceste dokážu premietať svetelný koberec zvýrazňujúci jazdný pruh a časom sa objavia aj v menších modeloch.

Neprehliadnuteľné je tiež zadné podsvietené logo, ktoré sa prvýkrát objavuje v Európe, doteraz ale bolo dostupné zákazníkom v Číne a Spojených štátoch.

Spomínané vylepšené odpruženie automobilka detailnejšie nepopisuje, len dodáva, dostanete systém aktívnej kompenzácie náklonov, riadenie všetkých kolies a že ESC odteraz berie do úvahy aj hodnoty zaťaženia strechy a pri zvýšených hodnotách dokáže zasiahnuť kvôli rýchlejšej stabilizácii auta o niečo skôr.

V interiéri nájdete zdokonalený informačný a zábavný systém Discover Pro Max, ktorý zahŕňa optimalizované mapové podklady, takže zobrazovanie detailov v navigácii je presnejšie a v rozlíšení HD. Prepracované bolo tiež hlasové ovládanie a konektory USB-C majú zvýšený výkon z 15 na 45 wattov, takže nabíjanie mobilu či iného zariadenia bude odteraz o dosť rýchlejšie.

Modernizovaný veľký Volkswagen bude naďalej poháňaný dvomi verziami naftového motora 3.0 V6 TDI, v ponuke ostáva tiež preplňovaný benzínový trojliter a vrcholom bude i naďalej Touareg R eHybrid s výkonom 462 koní. Všetky verzie sú potom štandardne dodávané s 8-stupňovým automatom a pohonom 4Motion.

Do Touaregu si budete môcť za príplatok objednať nočné videnie, Travel Assist fungujúci do maximálnej rýchlosti, diaľkové parkovanie Park Assist Plus, nechýba asistent prívesu a výrobca sa pochválil aj novým mäkším obložením stredového tunela.

Predpredaj Volkswagenu Touareg po facelifte začína v Nemecku už zajtra, 25. mája 2023, so základnými cenami od 69 200 do 93 870 eur.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 26 obrázkov

zdroj: VW