BMW je v schopnosti vymýšľať jednotlivé športové varianty podobne kreatívne ako Porsche. Z jedného modelu sa tiež snaží vytrieskať čo najviac a navyše tentoraz použilo dokonca aj podobné farby, ako ich poznáme z jednej z najlepších verzií 911.

Na jedovatú zelenú v kombinácii s čiernou samozrejme Porsche nemá patent, nakoniec objavuje sa relatívne často napríklad aj na strojoch od Lamborghini. Tentoraz by to však mala byť jedna zo základných schém pre nové BMW M3 CS.

Technické podrobnosti k dispozícii v tejto chvíli nemáme. Nemci novinku oficiálne ešte nepredstavili, aj keď máme trochu podozrenie, že za týmto „únikom“ by mohla mať prsty samotná automobilka, aby v predstihu trochu navnadila publikum.

Bez ohľadu na obmedzené informácie však asi nešliapneme vedľa, ak napíšeme, že CS bude mať (rovnako ako všetky prevedenia M3/M4) pod prednou kapotou preplňovaný trojlitrový radový šesťvalec a – z fotografií je zrejmé, že bude spojený s automatickou prevodovkou.

Berte to bez záruky, ale neoficiálne zdroje hovoria, že auto vychádza z modelu Competition, čo znamená automaticky pohon xDrive a tiež fakt, že môžeme zabudnúť na manuál. Príjemné ale je, že okrem úprav na podvozku by majitelia mali dostať agregát s výkonom zvýšeným z 510 na 540 koní.

Dizajn čiastočne vychádza z kupé M4 CSL. Odkazom na neho je predná kapota s čiernymi pásmi, prepracovaná mriežka chladiča s červeným lemovaním obličiek či modifikovaný nárazník s karbónovým spojlerom a stabilizačnými krídelkami po stranách. Je to možno trochu prehnané, ale majitelia asi budú chcieť svoje vozidlo od ostatných „obyčajných“ M3 odlíšiť.

Časť interiéru bude tiež vychádzať z vrcholného kupé, čo platí napríklad pre karbónový stredový tunel či semišom čalúnený volant s kontrastným červeným označením stredovej polohy. Naopak predné sedadlá boli podľa všetkého prevzaté z BMW M5 CS, sedačky v M4 CSL totiž vyzerajú trochu inak.

Zaujímavé sú tiež informácie zo stránky Bimmerpost. Podľa nich by malo byť nové BMW M3 CS vo výrobe len jedenásť mesiacov, od marca tohto roka do februára 2023. Čo znamená, že ak práve na tento model čakáte, nemali by ste váhať, aj keď jeho cena ešte nie je známa.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 8 obrázkov

zdroj: Instagram Wilcoblok, BMW