Technológia xDrive prichádza v mene bezpečnosti a lepších jazdných vlastností. Spomínané modely sú v aktuálne v predaji s pohonom zadných kolies. Naftová 120d bude mať teda lepšie jazdné vlastnosti na snehu a v sťažených podmienkach. Tento model si ľudia nekupujú kvôli zábave, ale väčšinou ho využívajú na bežné jazdenie, takže xDrive príde určite vhod.

To však neplatí pri M135i. V tomto prípade pri použití xDrive dochádza k menšiemu poklesu radosti z jazdy. S pohonom všetkých kolies jednoducho neprejdete zákrutu s pretáčajúcimi zadnými kolesami. A to aj napriek tomu, že 60% výkonu pôjde práve dozadu. Dobrou správou je, že xDrive je vo voliteľnej výbave a teda dostane ho len ten, kto ho bude chcieť.

Takmer všetky automobilové novinky sveta mieria práve do Paríža. Ani v tomto prípade to nebude inak.
Už aj najmenšie BMW bude mať pohon všetkých kolies. Bezpečnosť tak pôjde hore.

Už aj najmenšie BMW bude mať pohon všetkých kolies. Bezpečnosť tak pôjde hore.

Okrem toho do hry vstúpi nová základná verzia s označení 114d. Čísla mierne zavádzajú, pretože toto BMW bude mať pod kapotou 1,6 litrový preplňovaný naftový motor, ktorý však nebude zameraný na výkon. Zákazníkov chce osloviť najmä nízkou spotrebou. Priškrtený výkon teda ponúkne 70 kW (102 k) a maximálny krútiaci moment 235 Nm. Zrýchlenie bude slabé. Stovku auto dosiahne za 12,2 sekundy. Priemerná spotreba však príjemne prekvapí. BMW by si na 100 km malo vypýtať len 3,6 litra nafty. Nový základný model príde na trh v novembri.

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj: Koncept BMW 1GT má predný pohon a 3-valce!

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 10 obrázkov