Podľa hovorcu automobilky Leon Cross Sport nezomrel na následky kauzy dieselgate: "Naše plány zostali nezmenené aj po dieselgate a budeme pokračovať v našej stratégii."

Leon Cross Sport zostane inšpiráciou pre budúce modely.

Auto pre mladých? 

Koncept však nevyjde úplne navnivoč. Podľa hlavného inžiniera dizajnového štúdia Seatu, Angela Lahoza, bude Cross Sport inšpiráciou pre budúce modely. Rovnako sa ešte určite stretneme aj so žiarivým oranžovým lakom. Potvrdila to dizajnérka Carol Gomezová. Farebná schéma mala osloviť najmä mladých ľudí, čo sa podarilo a oranžová dostane v budúcnosti iba miernu modifikáciu, aby bola odolnejšia voči UV žiareniu. Ak aj vám napadlo, že koncept síce mal šancu na výrobu, ale zastavila ho kauza dieselgate, ktorá postihla celý koncern VW, tak vás sklamem. Hovorca automobilky túto informáciu rázne poprel. K tejto téme povedal: "Naše plány zostali nezmenené aj po dieselgate a budeme pokračovať v našej stratégii."

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Na záver si iba pripomeňme technické parametre konceptu. Auto vychádzalo z Leonu Cupra, no jeho prepĺňaný benzínový motor 2,0 TSI bol naladený rovnako ako v Golfe R na výkon 221 kW (300 k) a 380 Nm. Krútiaci moment putoval pomocou dvojspojkovej prevodovky DSG a systému pohonu oboch náprav Haldex piatej generácie na všetky štyri kolesá. Podvozok Leonu Cupra dostal 41 mm svetlej výšky k dobru, aby auto mohlo ponúknuť kopec zábavy aj na poľnej, či lesnej ceste. Dynamické parametre pritom vôbec neboli bežné, skôr naopak. Veď koncept dokázal zdolať stovku za 4,9 s. Nuž škoda, že nepôjde do výroby. Už som sa tešil na jeho test a verím, že mnohí z vás tiež.

Zdroj: autocar