„Tiež som šéfom marketingu, takže sa musím vysporiadať s vnímaním a pre marketing je vnímanie realitou. Skutočnosťou je, že tieto autá sú dobre postavené a 500X sa snaží byť najlepším Fiatom. Dali sme dokopy všetko, čo vieme a myslím, že kvalita je absolútne vysoká,“ dodáva Francois.

Nízka vnímaná kvalita a spoľahlivosť Fiatu sa nedá zlepšiť zo dňa na deň a už vôbec sa nedá napraviť reklamami, alebo marketingom - tvrdí Francois. Myslí si, že vnímanie kvality sa dá zlepšiť autami ako 500X a 500L.

„Už je to dlho, čo vyrábame vysoko kvalitné autá,“ povedal Francois pre CarAdvice. Naznačuje tým, že dnešné portfólio značky nemá so spoľahlivosťou a kvalitou žiadny problém. „Keď to hovorím, myslím to vážne. Myslím,  že 500 je dobré auto, Fiat Panda je skvelé auto. 500L má tiež veľmi vysoké štandardy kvality. Takže je to dávno, čo Fiat predával nekvalitné autá,“ tvrdí Francois.

„Tiež som šéfom marketingu, takže sa musím vysporiadať s vnímaním a pre marketing je vnímanie realitou. Skutočnosťou je, že tieto autá sú dobre postavené a 500X sa snaží byť najlepším Fiatom. Dali sme dokopy všetko čo vieme a myslím, že kvalita je absolútne vysoká,“ dodáva Francois. Tiež verí, že až reálna skúsenosť a vlastníctvo presvedčí zákazníkov o tom, že Fiat vyrába kvalitné autá. Zároveň si však uvedomuje, že to nejakú dobu potrvá.

Vnímanie kvality Fiatu je naozaj na nízkej úrovni. V prieskume JD Power Initial Quality Study totiž skončil Fiat v rokoch 2014 a 2015 na poslednom mieste. Štúdie sa zúčastňujú majitelia nových áut a posudzujú ich kvalitu. K vyhláseniam Oliviera Francoisa sme preto v redakcii trochu skeptickí...

Zdroj: caradvice