Internet je plný rôznych vizualizácií, ako by mohlo SUV od Škody vyzerať.

Verím, že po dizajnovej stránke sa Škoda vyhne nude typu Rapid/Octavia alebo novým variáciám na tému Yeti. Šéfdizajnér Jozef Kabaň tvrdí, že SUV dostane odvážnejší a provokatívnejší dizajn. Dnes už vraj existuje hlinený model nového nepomenovaného typu. Fotky však k dispozícii nemáme, takže nám neostáva iné, ako veriť, že Škoda nepripravuje SUV, ktoré nás svojim vzhľadom unudí.

Škoda však plánuje aj menšie SUV, ktoré nebude mať odvážny dizajn a zaradí sa k typu Yeti. Veľké SUV, ktoré príde v roku 2016, sa však chce vyhnúť mainstremovému vzhľadu Škoda.

Verím, že nie som sám, kto je zvedavý na nový odvážny dizajn, ktorý Škoda pripravuje.

Novinka bude postavená na platforme MQB s pohonom prednej nápravy alebo všetkých kolies. Dovnútra by sa malo zmestiť 5 až 7 ľudí. Presné rozmery sú však zatiaľ nejasné. Technický šéf Frank Welsche však poodhalil ponuku motorov. Pod kapotou budú pracovať maximálne dvojlitrové štvorvalce. Základ vytvorí 1,6 litrové TDI. Škoda však po prvýkrát pravdepodobne predstaví aj hybrid. Pohonné ústrojenstvo bude pozostávať z naftového a elektrického motora. Na bližšie informácie je však ešte skoro.

Zdroj: autocar.co.uk

Prečítajte si aj:  V Seate stále túžia po SUV