Široká paleta 4-valcových motorov pokrýva výkonové spektrum od 88 kW do 206 kW. Všetky spĺňajú emisnú normu EU6. Ich výkon vzrástol o 20%, spotreba klesla vraj až o 30%. K dispozícii sú 3 benzínové turbomotory a 3 turbodiesely. Štandardom je systém Štart-Stop a rekuperácia brzdnej energie.
 

Základ je ACTIVE od 21 290 €

Rozsiahla bezpečnostná výbava, v ktorej nechýba elektronický stabilizačný systém ESC s multikolíznou brzdou, airbag vodiča a spolujazdca, hlavové airbagy, kolenný airbag vodiča, bočné airbagy vpredu aj vzadu, signalizácia nezapnutých pásov s predpínačmi a obmedzovačmi ťahu aj na zadných sedadlách je štandardom. Bezpečnostnú výbavu vozidla navyše rozširuje tzv. Front Assist vrátane funkcie núdzovej brzdy City a elektronickej kontroly tlaku vzduchu v pneumatikách. Novinkou, prvýkrát vo vozidlách Škoda, je elektronická parkovacia brzda. Komfortná výbava zahŕňa autorádio Swing s päťpalcovým farebným displejom, ôsmimi reproduktormi, slotom na SD kartu a možnosťou pripojiť USB nosič. Nechýba informačný displej Maxi DOT alebo signalizácia vzdialenosti pri parkovaní vzadu. Pohodlie pre posádku na palube novej generácie modelu zvyšuje dvojzónová klimatizácia s elektronickou reguláciou.

Stred je AMBITION od 23 290 €

Cena pre verziu s benzínovým 1,4 TSI / 92 kW (125 k) a 6-stupňovu manuálnu prevodovku. Oproti Active ponúkne okrem iného navyše 17" disky Helios z ľahkej zliatiny, bixenónové svetlomety s funkciou AFS s LED denným svietením, dažďový senzor, predné hmlové svetlomety s Corner funkciou, parkovacie snímače vpredu, rádio Bolero s 6,5" farebným dotykovým displejom, USB portom s Apple konektivitou, SD slotom, rozhraním MirrorLink a hlasovým ovládaním, vyhrievané predné sedadlá alebo systém Light Assistant.

Vrch je STYLE od 29 390 €

Stupeň Style pridáva navyše aj 17-palcové disky Stratos z ľahkej zliatiny, navigačný systém Columbus s 8" dotykovým displejom, virtuálny pedál pre bezkľúčové otváranie veka kufra, alebo systém bezkľúčového odomykania Kessy. Ceny začínajú na 29 390 € pre verziu s motorom buď 1,8 TSI / 132 kW alebo 2,0 TDI / 110 kW.

Strop je Laurin & Klement od 33 290 €

K dispozícii od 33 290 €, voliteľne s motorom 1,8 TSI / 132 kW alebo 2,0 TDI / 110 kW. Ponúkne okrem iného aj kožené sedadlá, 18-palcové disky Pegasus, systémy Smart Light Assistant, Lane Assistant, asistenciu pre detekciu mŕtveho uhla, systém rozpoznania dopravných značiek, systém pre rozpoznanie únavy vodiča alebo trojzónovú automatickú klimatizáciu Climatronic.

Stupne výbavy Active, Ambition a Style možno ďalej rozšíriť o atraktívne pakety Plus s množstvom prvkov doplnkovej výbavy za výhodnú cenu. Nová generácia modelu Superb drží krok aj v oblasti konektivity a zobrazenia informácií o stave vozidla. Cestujúci môžu okrem iného využívať rozhranie MirrorLink™ na komunikáciu so svojím mobilným zariadením, rovnako ako funkcionalitu SmartGate, ktorú vyvinula ŠKODA a prostredníctvom ktorej je možné odosielať a vyhodnocovať dáta o vozidle v smartfóne.
 

Nový Superb zaujme aj bezkonkurenčným priestorom pre cestujúcich a ich batožinu. Objem kufra zväčšili o 30 l na celkových 625 litrov. Po sklopení zadných sedadiel môže byť k dispozícii až 1 760 l. Cestujúci na zadných sedadlách majú najviac miesta nad hlavou aj pred kolenami zo všetkých vozidiel strednej triedy.