Ochrana dospelých

V oblasti ochrany dospelých získala Scala už spomínaných 97 %, čo je skutočne skvelý výsledok. Keď sa pozrieme na hodnotenie figurín, pri čelnom náraze s prekrytím získali o stupeň horšie hodnotenie vodičove spodné časti nôh, trup a pravá spodná časť nohy spolujazdca. Pri čelnom náraze bez prekrytia túto známku dostali zhodne trup spolujazdca aj vodiča.

Ochrana detí

V tejto kategórii získala novinka 87 %. Obe figuríny, 6- aj 10-ročného dieťaťa mali len tie najlepšie hodnotenia v zelených „poliach“, iba pri čelnom náraze je krk staršej figuríny ohodnotený o stupeň horšou známkou ako adekvátna ochrana.

Ochrana chodcov

Tu získala Scala 81 %. Čelná maska aj predná hrana kapoty má najlepšie možné zelené hodnotenie, problém nastáva pri čelnom skle. Ako obvykle, najhoršie sú na tom A-stĺpiky karosérie, ktoré dostali najhoršie možno hodnotenie.

Asistenčné systémy

Systém automatického núdzového brzdenia fungoval dobre pri mestskej aj diaľničnej rýchlosti, dokázal rozpoznať chodcov aj cyklistov a dokázal tak zabrániť alebo zmierniť riziko nehody. V tejto kategórii tak dostala Scala 76 %.