Max Verstappen túto bielu Hondu Civic Type R jazdil denne, kým sa ju pred rokom rozhodol darovať v rámci charity do prvej aukcie CarNext. V nej ju získal jeden z milióna fanúšikov mladého dravého jazdca F1. Po zhruba roku sa aktuálny majiteľ Civic Type R Maxa Verstappena rozhodol, že auto do aukcie ponúkne zas. Tentokrát cez web catawiki.com

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov

Odhadovali ju na 60 000 €, vydražila sa za 75 000 €

Odborníci odhadovali, že toto štvorročné, úplne sériové a príkladne servisované auto vo farbe Champions White môže byť v online aukcii predané za 60 až 65 tisíc eur. Mýlili sa, pretože medzi záujemcami bol aj istý Slovák, ktorý prihadzovaním po piatich tisícoch vytiahol cenu na záverečných a odklepnutých 75 000 €.

Aj keď je auto v pôvodnom stave, od ostatných bielych modelov Civic Type R ho odlišuje nie len fakt, že na ňom Max Vestappen jazdil v čase, keď ešte tituly majstra sveta nemal, ale aj to, že autu na viacerých miestach vtlačil na pamiatku svoje autogramy. Áno, na jednej strane sa zdá byť bláznivé, že za jazdený CTR s takmer 60 000 km na tachometri je niekto ochotný zaplatiť takmer trojnásobok hodnoty nového auta a štvornásobok skutočnej hodnoty tejto jazdenky. No akú zberateľskú hodnotu bude mať o pár rokov, je vo hviezdach. Je takmer isté, že s každým ďalším titulom majstra sveta F1, ktorý Max môže získať, zberateľská hodnota tohto auta ešte porastie.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Max pôvodne odovzdal auto aukčnej spoločnosti CarNext. Pri tejto výnimočnej príležitosti o tom natočili aj nasledovné krátke, ale akčné video:

zdroj info a foto: catawiki.com