Na prvý pohľad je jasné, že je to Golf. Od štandardu ho odlišuje mierne nafúknutá karoséria.

Golf Sportsvan je postavený na modulárnej platforme MQB a vychádza zo siedmej generácie známeho hatchbacku. V porovnaní s obyčajným Golfomu mu rázvor narástol o 48 mm. V porovnaní s verziou Golf Variant je kratší o 224 mm. Kompletné rozmery vyzerajú nasledovne: dĺžka 4 338 mm, šírka 1 807 mm, výška 1 889mm a rázvor 2 685 mm.

Sportsvan má v porovnaní s typickým MPV poskytnúť menšiu úžitkovú hodnotu, no na druhej strane dostane väčšiu dávku dynamiky. V rámci praktickosti sa budú môcť posúvať zadne sedadlá v rozpätí 180 mm. Do batožinového priestoru sa zmestí 498 litrov. Po sklopení zadných sedadiel narastie priestor až na 1 512 litrov.

Napriek tomu, že ide o koncept, sériová verzia bude takmer rovnaká. Do predaja sa Sportsvan dostane v polovici budúceho roka. Zákazníkov si má získať dynamikou a praktickosťou. Ceny zatiaľ nepoznáme.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

VW predstavil aj ponuku motorov, ktorá sa objaví v sériovej verzii. Športové MPV dostane 4 benzínové motory s výkonmi od 63 kW (86 k) do 110 kW (150 k). Turbodieselové motory bude reprezentovať 1,6 TDI s 81 kW (110 k) a 2,0 TDI so 110 kW (150 k).

Všetky motory budú dostupné s dvojspojkovou prevodovkou DSG. Výnimkou bude najslabší benzínový agregát 1,2 TSI. VW pre svoj Golf Sportsvan pripraví výhradne pohon predných kolies.

Z výbavy sa pre Golf na palube ocitne jedna absolútna novinka. Ide o systém varovania predmetov v mŕtvom uhle, ktorý bude doplnený o asistenta pre výjazd z parkovacieho miesta. VW do štandardnej výbavy zaradil napríklad 7 airbagov, elektronickú parkovaciu brdu alebo 5 palcový displej.

Zdroj: tlačová správa

Prečítajte si aj:  VW Golf R odhalený! Je rýchlejší ako Audi S3!

V ponuke budú 4 benzínové a 2 naftové motory.