Pri poslednom požiari padlo podozrenie najmä na nabíjačku, ktorá v tom však bola údajne nevinne.

Prvým krokom krátko po incidente bola úprava softvéru, ktorá prebehla ešte v decembri minulého roka. V prípade, že systém zaznamená výkyvy napájania dôjde k zníženiu nabíjacieho prúdu až o 25 %. Takto sa podstatne zníži teplo, ktoré produkuje samotná nabíjačka. To však nie je všetko.

Tesla ide po novom rozposielať veľké množstvo balíčkov. Každý nový a aj existujúci zákazník dostane vylepšenú nabíjačku. Jej hlavným poslaním bude do maximálnej možnej miery eliminovať možnosť prehriatia a následného spôsobenia požiaru. Na stránke Tesla Motors Club sa množia prípady, kedy dochádza k prehrievaniu a doslova topeniu nabíjačiek.

Všetci zákazníci dostanú nové nabíjačky bezplatne. Prehrievanie, topenie a následné požiare by mali byť minulosťou.

Ak raz budete mať doma Teslu, tak v garáži vám pribudne takáto nabíjačka.

Vylepšený typ nabíjacieho zariadenia má mať tepelnú poistku, ktorá v prípade vysokej teploty nabíjanie preruší. Prečo pôvodný typ nabíjačku túto poistku nemal je neznáme. Nové adaptéry budú zákazníkom rozposlané v najbližších týždňoch. „Chceme, aby ľudia nemali žiadne obavy a preto im poskytneme vylepšený adaptér,“ povedal Elon Musk, zakladateľ značky Tesla.

Nové nabíjačky a zmena softvéru teda vrhajú zvláštne svetlo na problém horiacej garáže, v ktorej sa nabíjal Model S. Žeby chcela mať automobilka len absolútnu istotu, alebo nepriamo priznáva, že aktuálne nabíjačky boli nebezpečné?

Na záver si pozrite ešte jedno bonusové video. :)

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj:  Bezdrôtové nabíjanie elektromobilov? Volvo skúma aj túto možnosť