Tesla posiela svojim zákazníkom listy, v ktorých sa ich snaží presvedčiť o výhodách nabíjania Modelu S doma. „Našim cieľom je zabezpečiť čo najlepšie možnosti nabíjania a ponechať krátke intervaly nabíjania, aby ste mohli čo najskôr pokračovať v ceste. Ako častých užívateľov miestnych Superchargerov Vás žiadame, aby ste používanie Superchargerov obmedzili a keď bude váš Model S nabitý, okamžite uvoľnite miesto pri nabíjačke ostatným. To zaistí čo najlepšie možnosti nabíjania celej komunite vlastníkov vozidiel Tesla a urobí Superchargery dostupnejšími pre tých, ktorí ich najviac potrebujú,“ píše sa v liste.

Stále obsadené nabíjačky

Je jasné, že tieto listy by mali byť určené ľudom, ktorí môžu nabíjať doma, ale radšej sú denne na Superchargeroch vzdialených pár kilometrov od domu. Títo ľudia chcú ušetriť za elektrinu doma a Tesla dostáva sťažnosti na stále obsadené nabíjačky. Na fóre Tesla Motors Club si môžeme prečítať, že vyrozumenia chodia aj ľudom, ktorí používajú rýchlo-nabíjačky iba na dlhších cestách a o tom, že by sa stretávali s obsadenými Superchargerami nepíšu.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Jeden z užívateľov, ktorý dostal tento list, píše o tom, že vo svojej blízkosti nemá žiadnu rýchlo-nabíjačku a najbližšia je vzdialená 110 km. Iný užívateľ zase píše, že za posledných 15 tisíc kilometrov využil Supercharger iba trikrát. Iste, v automobilke sa mohli zmýliť. Alebo nie? Ide snáď o peniaze?

Spomínate si na Nissan Leaf, ktorého batérie strácali rýchlo kapacitu? Vtedy to bolo kvôli horúčavám, no je všeobecne známe, že rýchle nabíjanie nerobí batériám dobre. Je ale toto adekvátny krok? Tesla si kvôli tomu môže zbytočne pokaziť povesť. Veď si zato majitelia zaplatili nemalé peniaze a priznajme si, že väčšina z nich si kúpila elektromobil, aby mohli jazdiť lacnejšie. A teraz im to Tesla zakáže? Automobilka sa ešte oficiálne nevyjadrila.

zdroj: autoblog