Upraviť BMW tak, aby sa páčilo veľkému množstvu ľudí, je vcelku komplikované. Dokonca každému fanúšikovi sa nepáčia ani upravené BMW od dvorných úpravcov. A čo taká úprava od celkom neznámeho úpravcu Boldmen z Nemecka?

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Podobá sa vám auto na Wiesmann? Teda auto, ktoré poháňali práve motory z Mníchova? Nie ste ďaleko od pravdy. Jeden zo spoluzakladateľov Boldmen-u je totiž Friedhelm Wiesmann. Tento výtvor volajú CR4. BMW Z4 v ňom príde o všetky vonkajšie panely karosérie a dostane úplne nové, upravené z karbónových vlákien.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Upravili aj motor

Zmenami prešli aj maska či svetlá, ktoré sa náramne podobajú na autá Wiesmann. Úpravou si prešla aj pohonná jednotka z verzie M40i, teda trojlitrový radový šesťvalec. Ten má po novom 300 kW (402 k) a 610 Nm. Boldmen CR4 tak zrýchli z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy a maximálna rýchlosť je obmedzená na 250 km/h.

A teraz to najlepšie, cena. Z edície First Thirty, teda z prvých 30 kúskov, bude časom asi poriadna rarita. Cena za auto je totiž 184 900 eur a to si k nej môžete kúpiť aj celokožený interiér za ďalších 12 950 eur. Dostanete sa tak k cene takmer 200 tisíc eur, čo je už teritórium úplne iných áut. Podľa informácií je však už 11 áut predaných a tie sa k zákazníkom dostanú koncom tohto roka. Tak čo, páči sa vám podobná úprava?

Zdroj: motor1.com

PÁČI SA VÁM TAKTO UPRAVENÁ Z4?
  • Áno ( 55% )

     

  • Nie ( 29% )

     

  • Neviem sa vyjadriť ( 16% )

     

Odpovedalo 31 ľudí