Volvo V90 ponúkne veľký a praktický kufor aj napriek skosenej zadnej časti.

Automobil sa podobá na pôvodné skice. D-stĺpiky sú zrezané. O nedostatok miesta na batožinu sa však báť nemusíte. Podľa švédskeho zdroja narástla V90 do dĺžky oproti V70 o 15 cm. Auto bude mať 496 cm. Presný objem batožinového priestoru zatiaľ nepoznáme (V70 má 575 litrov). Dizajnéri Volva zostali v zadnej časti verní vertikálnym svetlám a pridali zahnutie v tvare písmena L. Zvyšné časti kopírujú vydarený vzhľad sedanu S90.

Hlavnými konkurentmi bude nemecká trojka (BMW 5, Mercedes E a Audi A6). Niektorých záujemcov však nepoteší slabší výber motorov. Volvo totiž zanevrelo na päť valce a šesť valce a po  novom kúpite len štvorvalcové agregáty. Volvo však nechce súperiť s Nemcami športovými jazdnými vlastnosťami, ale pohodou za volantom.

Volvo V90

Predná časť kombi bude totožná so sedanom

Platfromu zdieľa s XC90

Volvo V90 stojí na rovnakej platforme ako veľké SUV XC90. Využije teda rovnaké technológie. Môžeme sa tešiť aj na príplatkový vzduchový podvozok, parádny interiér a poriadnu nádielku bezpečnostných systémov.

Zákulisné informácie hovoria aj o pripravovaných verziách V90 Cross Country a V90 Polestar. Druhá menovaná by mala konkurovať Audi RS6 Avant. Výkonnému štvorvalcu by mali pomáhať elektromotory. 

Svetová premiéra modelu S90 príde už o pár dní na autosalóne v Detroite. Kombi chcú Švédi odhaliť na jar v Ženeve.

Volvo V90

Zdroj: teknikensvarld