Dnes síce vznikajú v podzemných parkoviskách špeciálne miesta vyhradené pre elektromobily, kde si ich môžete nabiť zatiaľ čo ste v kine alebo len chodíte po obchodoch. Na množstvo bežných parkovacích miest je to však len zlomok a elektromobily stále pribúdajú.

Elektromobily budú mať svoje pevné miestečko aj v nových budovách a ich podzemných parkoviskách.

Elektromobily budú mať svoje pevné miesto v každej novej budove s viac ako 10 parkovacími miestami.

Okrem množstva nových nariadení pojednáva evidovaná smernica aj počet nových miest v parkoviskách novo postavených budov. Okrem nových budov sa to bude týkať aj rozsiahlych úprav v už postavených budovách. Ak bude mať stavba viac ako 10 parkovacích miest, musí mať tiež 1 nabíjacie miesto pre elektromobily.

To znamená v prípade rekonštrukcie tiež zásah do káblovej infraštruktúry budovy. Stačí teda menší bytový dom, v ktorom je určite viac ako 10 parkovacích miest a k tomu musí pribudnúť minimálne 1 miesto na dobíjanie elektromobilu. Čo si o tom kroku myslíte? Bez potrebnej infraštruktúry elektromobilite nepomôžeme a miesto bežného tankovania paliva sa elektromobil môže v podzemnej garáži nabíjať aj bez našej prítomnosti.
 

Zdroj foto: BMW, Nissan, Volvo

Nové budovy tak okrem ďalších nariadení budú musieť mať aj množstvo novej kabeláže pre dobíjanie elektromobilov na parkoviskách.