Invázia SUV modelov sa zdá byť nezastaviteľná. Automobilky chrlia jeden nový typ za druhým, zákazníci ich obľubujú a tak je ponuka verzus dopyt vyrovnaná. Volkswagen má tretie SUV, tentokrát najmenšie v ponuke T-Roc. Bude stáť pod väčším Tiguanom.

Nové SUV od Volkswagenu ponúkne netradičný dizajn, v ostatných veciach kopíruje príbuzenské značky.

Volkswagen novinku radí medzi modely crossoverov. Automobil vychádza z typu Golf, stojí teda na modulárnej platforme MQB s priečne uloženými motormi. Medzi konkurentmi má už aj modely zo „spriatelených“ značiek ako Seat Ateca alebo Škoda Karoq. Teoretickým konkurentom, i keď cenovo asi vzdialeným, bude aj Audi Q2.

Dizajn je to hlavné, čím chce T-Roc zaujať.

Dizajnovo môžeme novinku priradiť práve k poslednému spomínanému, obzvlášť línia strechy a C-stĺpiku pripomína model Q2. Predná maska kopíruje znaky Volkswagenov, na ňu nadväzujú široké predné svetlomety. Tie budú mať za príplatok LED technológiu. Už v sérii však budú LED zadné a denné svetlá (tie majú zaujímavý dizajn v prednom nárazníku). Základná výbava T-Roc bude doplnená o vyššie línie Sport a Style.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Objem batožinového priestoru je 445 litrov a po sklopení zadných sedadiel umožní prepraviť až 1 290 litrov batožiny. K dispozícii budú najmodernejšie asistenčné systémy alebo technológie. Za príplatok tak budete mať digitálny displej, asistent pre jazdu v jazdných pruhoch, adaptívny podvozok DCC alebo adaptívny tempomat.

Interiér ponúkne aj Active Info Display, ktorý dostala už aj Škoda Karoq.

Pohon všetkých kolies 4Motion bude za príplatok, základné motorizácie budú, samozrejme, predokolky. Ponuka motorov bude obsahovať 3 zážihové a 3 vznetové verzie. Podľa vzoru Golfu tak budeme môcť očakávať pohonné jednotky 1,0 alebo 1,5 TSI a vznetové verzie 1,6 a 2,0 TDI. V ponuke bude manuálna aj DSG prevodovka so 7 stupňami. Základná cena novinky štartuje v Nemecku na sume približne 20 000 € a predaj začína už v novembri. A ako sa vám páči nové SUV?

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov