Všetky 70 kWh Modely S po modernizácii boli postavené so 75 kWh batériou a dodatočná energia môže byť odomknutá hocikedy online aktualizáciou.
Tesla Model S

Model S 70 má po modernizácii väčšiu kapacitu batérií ako si zákazníci myslia. Za príplatok dostanú k dispozícii 75 kWh.

Vyšší dojazd

Model 75D bude o 3 000 $, teda asi 2 600 € drahšia ako verzia 70D. Zákazník za svoje peniaze dostane 75 kWh batérie, čo znamená dojazd 417 km podľa americkej normy EPA. To je o 31 km viac ako ponúkne Model S 70D a o 56 km menej ako dokáže prejsť Model S 90D. Zaujímavé však je, že automobilka už do Modelu S začala montovať 75 kWh batérie. V rámci znižovania nákladov totiž Tesla už 70 kWh batérie nevyrába. Zákazníci, ktorí si objednali modernizovaný Model S 70, už teda dostanú 75 kWh batérie, no ešte o tom nevedia. V základnom modeli je ich kapacita softvérovo obmedzená na 70 kWh. Ak by sa majiteľ takéhoto auta predsa len rozhodol rozšíriť si dojazd, automobilka mu za príplatok 3 000 $ batérie online odblokuje na plnú kapacitu, teda 75 kWh. To potvrdila aj vo svojej oficiálnej odpovedi na otázku amerických médií: "Všetky 70 kWh Modely S po modernizácii boli postavené so 75 kWh batériou a dodatočná energia môže byť odomknutá hocikedy online aktualizáciou. Budeme aj naďalej ponúkať 70 kWh verziu, ale nebudeme už vyrábať batérie zvlášť pre ňu. Toto rozhodnutie je najefektívnejšie pre Teslu a najpriaznivejšie pre zákazníkov." Ak ste si už objednali modernizovanú 70 kWh verziu a chceli by ste trochu väčší dojazd, nezúfajte. Kapacitu batérií 75 kWh už máte a môžete svoje auto jednoducho konvertovať na Model S 75. Musíte však ešte počkať na jej oficiálne predstavenie, čo bude už čoskoro.