Ako sme včera avizovali, po štyroch rokoch vo výrobe prišiel čas aj na Model S od Tesly. Dostal novú tvár, čím automobilka zjednotí vzhľad svojich produktov. Modernizovaný Model S má totiž novú prednú časť, ktorá je podobná ako na SUV Model X. Model S prišiel o tradične vyzerajúcu masku, ktorú nahradil tenký pás s logom. Podobnú tvár dostane aj produkčná verzia nedávno predstaveného Modelu 3

Model S nakoniec nedostal batérie s väčšou kapacitou. Má však novú masku, HEPA filtráciu vzduchu a rýchlejšiu základnú nabíjačku.

Zozadu modernizovaný Model S nerozoznáte

Okrem novej masky dostal momentálne najlepší elektrický sedan aj nové adaptívne predné svetlá. V duchu doby využívajú LED technológiu. Model X však priniesol aj ďalšiu inováciu, ktorá si teraz našla cestu do Modelu S. Je ním HEPA (high efficiency particulate air) filtrácia vzduchu. Tá vie zachytiť 99,97% pevných častíc, všetky alergény a baktérie zo vzduchu prúdiaceho do kabíny. Aj preto si automobilka môže dovoliť nazvať jeden z režimov klimatizácie, ako režim ochrany proti biologickým zbraniam. V tomto režime je v aute dokonca pretlak, aby sa dnu nedostal vzduch napríklad pri otvorení okna, alebo dverí.

Čo sa však nepotvrdilo, boli dohady o batériách s vyššou kapacitou. Aj naďalej tak zostáva top možnosťou model P90D s 90 kWh batériami. Po novom však dostanete výkonnejšiu nabíjačku, ktorá má teraz 48 A namiesto pôvodných 40 A. To znamená rýchlejšie nabíjanie. Za príplatok je k dispozícii aj 72 A nabíjačka. Okrem toho pribudlo pár kozmetických detailov ako nové farby obloženia interiéru. Zmien sa teda na prvý pohľad neodohralo veľa, nesmieme ale zabúdať, že softvérové úpravy a inovácie dostávajú majitelia Modelu S priebežne. Nové sú však ceny. Základná verzia 70 je teraz približne o 1 500 $, čiže približne o 1 300 € drahšia.

TEST TESLA MODEL S P85+

TEST TESLA MODEL S P85+

Automobilová revolúcia? Kdeže! Mnohí novinári takto s horúcou hlavou plýtvajú prisilné slová na mnohé viac-menej ...

01. 06. 2014
ELON MUSK PREDSTAVIL MODEL X, NAJBEZPEČNEJŠIE SUV S DOJAZDOM CEZ 400KM

ELON MUSK PREDSTAVIL MODEL X, ...

29. september tohto roka bol pre fanúšikov elektromobilov výnimočný deň. Tesla totiž oficiálne odhalila dlho očakávané ...

30. 09. 2015
TESLA MODEL 3 PRINÁŠA REVOLÚCIU ELEKTROMOBILOV V CENE A DOJAZDE

TESLA MODEL 3 PRINÁŠA REVOLÚCIU ...

Tesla sa od ostatných automobiliek líši a inak robí aj predstavovanie nových produktov. Kým väčšina výrobcov ...

01. 04. 2016
MODEL 3 OD TESLY VYVOLAL ŠIALENSTVO! ZA TÝŽDEŇ SI HO OBJEDNALO 325 000 ĽUDÍ

MODEL 3 OD TESLY VYVOLAL ŠIALENSTVO! ZA ...

Tesla v najnovšom vyhlásení prezentuje uplynulý týždeň ako: "Týždeň, keď sa elektrické auto stalo mainstreamom." Za ...

08. 04. 2016