Honda 3R-C je krok novým smerom

Honda 3R-C je krok novým smerom

Tento revolučný trojkolesový koncept vozidla s elektrickým pohonom naznačuje, ako by mohlo vyzerať minimalistické mestské vozidlo pre jednu osobu. Elektrická pohonná jednotka, ktorá neprodukuje žiadne škodlivé emisie, je umiestnená na trojkolesovom podvozku, čo zaisťuje nízku polohu ťažiska a zlepšuje stabilitu vozidla.

Prototyp 3R-C je vybavený priehľadnou skladacou strieškou, ktorou sa dá po zaparkovaní zakryť sedadlo vodiča. Za jazdy strecha slúži ako skladací veterný štít, ktorý poskytuje vodičovi sediacemu nízko nad podvozkom vynikajúcu ochranu.

Vysoké boky bezpečnostného rámu poskytujú vodičovi potrebnú ochranu a znižujú nebezpečenstvo vyplývajúce z bočných nárazov. Vodiča taktiež chránia aj pred nepriazňou počasia. Pred vodičom sa nachádza uzamykateľný batožinový priestor, ktorý umožňuje bezpečné uloženie batožiny, či ďalších predmetov. Dizajnéri prototypu 3R-C vytvorili flexibilnú striešku, ktorá obklopuje trup vodiča, chráni ho pred povetrnostnými vplyvmi a zvyšuje jeho komfort.

Prototyp 3R-C bol vytvorený európskymi dizajnérmi v stredisku Honda pre výskum a dizajn v Miláne.

Auto budúcnosti? Ehm, asi áno, aj keď pri tomto prckovi vyzerá Toyota Prius ako superšport...

Auto budúcnosti? Ehm, asi áno, aj keď pri tomto prckovi vyzerá Toyota Prius ako superšport...

Prototyp vozidla EV-N bol prvý krát predstavený na autosalóne v Tokiu a teraz bude aj v Ženeve. EV-N je štúdia vozidla s elektrickým pohonom, ktorá pripomína malé mestské vozidlo N360 z roku 1967. Dizajnéri značky Honda integrovali do strechy tohto konceptu solárne panely vyrábané priamo spoločnosťou Honda, aby sa vozidlo mohlo nabíjať aj počas parkovania. Vo vnútri dverí je integrované zariadenie zaisťujúce osobnú mobilitu U3-X. Tento dvojdverový koncept EV-N je vybavený líthium-Iónovou batériou a kompaktným elektromotorom, určeným prevažne pre využitie v mestskej prevádzke.

zdroj: Honda Slovakia