Nissan na autosalóne v Detroite predstavil koncept s názvom Xmotion. Ten by mal podľa názvu prezentovať pohyb automobilky dopredu k autonómnym vozidlám. Nový koncept Nissan totiž umožní autonómnu jazdu, ponúkne však navyše 7 obrazoviek, 3 rady sedadiel a ovládanie gestami, ktoré poznáme napríklad od automobilov značky BMW. V tomto prípade však pôjde Nissan o krok ďalej.

Kompaktné SUV to majú dnes takmer na „ružiach ustlané“. Nissan sa tak rozhodol pripraviť koncept práve v tejto kategórii vozidiel. Automobilka tiež stavia na dlhoročnej tradícii a vývoji crossoverov a malých SUV modelov.

Ovládanie gestami alebo pohybom očí, to ponúkne koncept Nissan Xmotion.

Celkovo 7 displejov ponúkne koncept Nissan Xmotion.

Xmotion odvezie až 6 cestujúcich, ktorí budú sedieť na sedadlách v troch radoch. Exteriér však prináša odkaz na súčasné modely, napríklad predné svetlá v tvare písmena U alebo maska v dizajne V-Motion. Predná časť ešte zaujme ochrannou časťou v spodnej časti predného nárazníka. Nepripomína vám však predok trocha nové Lexusy?

AUTO S NAJVÄČŠÍM DISPLEJOM? UHLOPRIEČKU MÁ AŽ 124 CM

AUTO S NAJVÄČŠÍM DISPLEJOM? UHLOPRIEČKU ...

Koncepty automobilov sú poväčšine nereálne predobrazy niekedy reálnych modelov. Značka Byton, ktorá doteraz nemala s ...

09. 01.
MÁ UMELÁ INTELIGENCIA V AUTOMOBILOVOM SVETE BUDÚCNOSŤ?

MÁ UMELÁ INTELIGENCIA V AUTOMOBILOVOM ...

Pojem umelá inteligencia vo mne evokuje zvyčajne sci-fi filmy. Pomaly ale vývoj smeruje k jej vytvoreniu a uplatnenie si vraj ...

09. 01.

Zboku sú najviac viditeľné obrovské 21-palcové disky. Crossover však musí zvládnuť aj nejaké tie výlety mimo spevnenú cestu, a tak dostal čierne ochranné plasty na spodku dverí a na lemoch blatníkov. Zadné dvere sa otvárajú proti smeru jazdy, prístup aj na tretí rad sedadiel by mal byť jednoduchší.

Displeje všade, kam sa pozriete, kedy tento trend skončí?

V interiéri je 6 samostatných sedadiel, tie sú rozmiestnené do konfigurácie 2+2+2. Vnútri je 7 obrazoviek, 3 sú centrálne displeje, ďalšie 2 po stranách palubnej dosky, 1 miesto stredového spätného zrkadla a 1 na stredovej konzole. Novinkou je ovládanie displejov pohybom očí alebo gestami. Čo na to hovoríte? Už sme tu mali koncept automobilu s displejom cez celú prístrojovú dosku, Nissan displeje rozdelil a pridal aj na stredovú konzolu. Uvidíme, ktorý výrobca s podobným interiérom príde ako prvý do sériovej podoby.

 

Zdroj foto: Nissan