4 tipy ako pripravit auto na horuce leto

Ako vhodne pripraviť auto na horúce leto z pohľadu umytia a čistoty?

1) VOSKOVAŤ, VOSKOVAŤ a VOSKOVAŤ - ak vám na vašom aute aspoň trochu záleží, voskovanie karosérie je absolútny základ (ak ste na neaplikovali keramický povlak, ale aj ten je vhodné voskovať). Vrstva vosku na vopred umytý a dekontaminovaný lak je alfou a omegou ochrany laku karosérie. Chráni farbu voči starnutiu a šediveniu od UV žiarenia, lepšie odolá muškám, hmyzu, kyslým dažďom a vtáčiemu trusu! Špecialisti z KV Detail odporúčajú aplikovať aspoň 2 vrstvy vosku. Na exponované miesta dávajú klientom na požiadanie aj 3 vrstvy. Každý vosk potrebuje na vytvrdnutie inú dobu, prečítajte si pozorne návod, alebo navštívte ručnú autoumyvárku KV Detail a zverte auto do rúk im. Majú niekoľkoročnú prax. Auto by ste mali voskovať aspoň 2x ročne, vždy pred extrémnejšími ročnými obdobiami, teda na jar a na jeseň. Navoskované auto v žiadnom prípade neberte na automatickú umyvárku - žiadne kefy!

4 tipy ako pripravit auto na horuce leto

Nanosterile je mimoriadne efektívny spôsob ako sa v interiéri minimálne na rok zbaviť baktérií. Tento zásah si v KV detail určite aspoň raz objednajte.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

2) TEKUTÝ STIERAČ - prípravok nielen zvyšuje bezpečnosť počas dažďa, súčasne udržuje čelné, alebo teda každé sklo čistejšie. Mušky a hmyz sa na sklo nelepia tak intenzívne ako na sklo bez tejto nanotechnológie. Pozor! V KV Detail zdôrazňujú - pred aplikáciou je dôležité vyčistiť a odmastiť sklo do panenského stavu. Čím čistejší povrch, tým dlhšia výdrž.

3) KVALITNÁ VODA DO OSTREKOVAČOV - čo sa myslí pod pojmom kvalitná? Taká, ktorá po zaschnutí na priamom slnku nezanechá vodný kameň ani na skle, ani v miestach ostrekovacích trysiek. Súčasne pH-neutrálnym zložením neoslabí tekutý stierač ani vosk z karosérie. TIP na produkt: Autoglym Ultimate screen wash. Podľa nariedenia ju možno použiť celoročne.

4 tipy ako pripravit auto na horuce leto

Takto nepekne vyzerá nevhodná tvrdá voda na karosérii používaná v ostrekovači.

4 tipy ako pripravit auto na horuce leto

Tvrdá (nevhodná) voda v ostrekovačoch s veľkým obsahom vápnika v priestore pod stieračmi...

4) OZÓNOVÁ DEZINFEKCIA KLIMATIZÁCIE - je vhodná aspoň raz ročne. Zničí mikroorganizmy, ktorým sa vo vnútorných priestoroch vlhkej klimatizácie mimoriadne darí. Ozón zničí 99,99% baktérií a plesní. Zvážte aj dezinfekciu kabíny, v aute vozíte psov, alebo mačky. Ide o investíciu do vášho zdravia a komfortu.

4 tipy ako pripravit auto na horuce leto

K základným postupom čistenia každej klimatizácie patrí dezinfekcia systému a vzduchových filtrov kabíny ozónom.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov