KV Detail ako sa starat o kozeny interier

Ako sa o kožené poťahy starať, aby vydržali čo najdlhšie?

Periodicita jej čistenia je, samozrejme, individuálna a vždy záleží od počtu najazdených kilometrov a času stráveného vo vozidle. Pokiaľ auto používate denne, ručná autoumyváreň KV Detail odporúča koženému interiéru podrobnú staroslivosť aspoň 1x ročne. Súčasťou hĺbkového čistenia by vždy mala byť aj impregnácia vyčisteného koženého povrchu.

KV Detail ako sa starat o kozeny interier

Rozdiel pred a po vyčistení koženého poťahu býva častokrát až neskutočný!

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Samotná kožá je väčšinou sivá, šedá alebo zelená. Tá je striekaná módnou farbou, aby vyzerala čo najlepšie. Práve o túto vrchnú časť sa všetci staráme. Špinavú kožu možno rozpoznať podľa mastnoty, zmenej farby, príliš vysokého lesku, lepkavého povrchu,... V KV Detail čistia kožu jemnými kefkami alebo špeciálnymi, na kožu určenými mini-špongiami. Ak sa chystáte vyčistiť si kožu sami, vždy vyskúšajte čistič kože na malej ploche (menej viditeľnej), aby ste sa uistili, či povrchu / farbe neškodí. Špeciálne opatrný treba byť na vodičovom sedadle, kde je častokrát koža popraskaná a hrozí poškodenie, či odlupnutie farby. Podobne namáhaným miestom je lakťová opierka, volant a opierka na ruku vo vodičových dverách. Po dôkladnom vyčistení, keď už kefka špinu neuvoľňuje, je vhodné nechať kožený povrch vysušiť.

KV Detail ako sa starat o kozeny interier

Druhým krokom starostlivosti je balzamovanie. Balzam na kožu spôsobí impregnáciu, koža sa "napije" a ostane vláčna. V prípade, že koža impregnáciu vpíja rýchlo, je vhodné balzamovanie zopakovať - opäť sa to môže stať hlavne na najnamáhanejšom sedadle, u vodiča. Trh ponúka množstvo kvalitných balzamov na auto-kožu. Je vhodné si vybrať najmä podľa vône. V KV Detail týždenne čistia niekoľko kožených interiérov. Vyskúšajte ich v Hoteli Bratislava kedykoľvek od pondelka do soboty. Objednávky prijímajú na 0907 079 922 alebo info@kvdetail.sk Majú množstvo skúseností, ochotne poradia. V prípade poškodenej kože pomôžu tiež. ;)