stara pneumatika

Táto problematika sa začala výraznejšie riešiť práve s rozmachom internetových obchodov s predajom pneumatík, kde síce nakupujete tovar podľa vlastnej voľby v zmysle značky a rozmerov, no priamy kontakt s tovarom pred kúpou nemáte. Nezriedka sa stalo, že kupujúci dostal v zásielke naozaj staré, alebo aj nesprávne skladované pneumatiky. Keďže vyslovene na pneumatíkách závisia životy ľudí, táto téma si naozaj zaslúži pozornosť. Mnohí klienti totiž prepadli poblúzneniu, že ak majú kúpiť nové pneumatiky, ich rok výroby musí byť rovnaký a rok nákupu. To sú, samozrejme, prehnané a neadekvátne požiadavky. Ako stará pneumatika je teda ešte v pohode?

oznacenie datumu vyroby

4 miestne číslo za nápisom DOT označuje dátum výroby pneumatiky. Prvé dve čísla týždeň, druhé dve rok. Táto 17. týždeň 2007.

Známy internetový obchod s pneumatikami a diskami www.az-pneu.sk požiadal o vyjadrenie na túto tému zástupcov dvoch špičkových výrobcov Continental a Michelin. Ich tvrdenia mnohých nie len prekvapia, ale možno až šokujú. Obaja totiž nezávislo na sebe neodporúčajú použiť pneumatiky staršie než 10 rokov.

Vyjadrenie CONTINENTAL-BARUM                                             VYJADRENIE MICHELIN