V súkromnej klientele je Dacia v TOP5

Dacia je 7. najpredávanejšou značkou na Slovensku. S počtom 3 728 predaných modelov to prinieslo 4,3 % podiel na trhu. Nie sú to autá, ktoré sa vo veľkom kupujú do firemných flotíl. Skôr naopak. Dacia preto dosiahla 8,1 % podiel na trhu súkromnej klientele je v TOP5. Najpredávanejším modelom v ponuke Dacia bol v roku 2022 model Duster, na druhom mieste skončilo Sandero a na tretej priečke sa umiestnila stúpajúca hviezda, Dacia Jogger. 

Každá tretia Dacia má LPG

Dacia je dlhodobo jediný výrobca, ktorý ponúka kompletný rad vozidiel s dvojpalivovými motormi (benzín/LPG). Predaj modelov s továrenskou inštaláciou LPG tvorí viac ako 34 % všetkých modelov. Celý modelový rad je k dispozícii  s novou vizuálnou identitou. Dacia tiež začala používať novú externú a internú vizuálnu identitu pre svoje predajne, ktoré budú po vzore tej z Trnavy dokončené na celom Slovensku počas tohto roka.

Duster je na Slovensku 4. v Európe 2. najpredávanejšie SUV súkromnej klientely

Najpredávanejším v modelovom rade Dacia ostáva s počtom 1928 dodaných kusov model Duster. Umiestnil sa na 4. mieste v segmente C-SUV. V európskom meradle je dokonca č. 2 v predajoch v segmente súkromnej klientely. Skvelým výsledkom sa môže pochváliť Sandero - v roku 2022 u nás predali 1414 kusov. Je na pozícii 2 v segmente B v SR. V rámci Európy je to ešte lepšie. Dacia Sandero je č.1 v predaji v segmente súkromnej klientely. Modelový rad Dacia minulý rok obohatil model Dacia Jogger. Vozidlo v 5- a 7-miestnej verzii je u zákazníkov veľmi obľúbené. V minulom roku bolo dodaných 196 vozidiel Dacia Jogger, čím sa umiestnili na 3. mieste medzi najobľúbenejšími modelmi značky. 

Stratégia Dacie sa nemení

Dacia má novú vizuálnu identitu na všetkých modeloch. Všetky nové vozidlá sa v v predajniach objavia s novým logom. Nová vizuálna identita v štýle „outdoor“ bude do konca tohto roka viditeľná aj na predajných miestach. Značka prešla procesom zmien. Hoci sa veľa zmenilo, je stále oddaná tomu, čo je podstatné. Ponúkať vozidlá, ktoré nemajú navyše zbytočnosti, ale vyhovujú potrebám zákazníkov. Ide predovšetkým o solídne a spoľahlivé automobily, mimoriadne všestranné pri každodennom používaní, čo potvrdzujú nie len naše redakčné testy, ale aj skúsenosti majiteľov.