Opel Adam chce byť hlavným súperom pre Fiat 500. Ešte šťastie, že nemajú jedného majiteľa.

Opel Adam chce byť hlavným súperom pre Fiat 500. Ešte šťastie, že nemajú jedného majiteľa.

O automobilku prejavil záujem Fiat prostredníctvom svojho generálneho riaditeľa Sergia Marchionneho. Správu o tom, že Fiat chce získať Opel za symbolickú cenu priniesli talianske noviny Il Sole 24 Ore. GM však odmieta začať rokovania, pretože vraj Opel neplánuje predať. Okrem toho Američania plánujú vytvoriť spoluprácu s francúzskym konzorciom PSA. Fiat sa k tejto správe nevyjadril. Fiat chcel Opel kúpiť už aj v minulosti, no neúspešne. Pri tomto pokuse údajne zatiaľ nepredložil žiadnu konkrétnu ponuku.

Fiat chce získať Opel za symbolickú cenu. Generel Motors to odmieta a vyčkáva, kým do Európy prídu lepšie časy. Potom plánuje Opel použiť ako vstupnú bránu na starý kontinent.
Fiat chce zbaviť GM finančného, na ktoré v súčasnosti len dopláca.

Fiat chce zbaviť GM finančného, na ktoré v súčasnosti len dopláca.

Stephen Girsky, viceprezident GM, pri tejto príležitosti povedal: „Opel nie je na predaj. GM ho plne podporuje. Opel je plne integrovanou súčasťou GM a tvorí základ pre náš budúci úspech v Európe. Aliancia GM-PSA je na dobrej ceste.“

Opel v súčasnosti čakajú veľké zmeny. Reštrukturalizačný plán pošle mnoho zamestnancov na úrad práce. Pravdepodobne aj GM verí, že európsky trh s autami pôjde smerom nahor niekedy po roku 2014. Okrem toho plánuje automobilka presunúť výrobu Astry z Nemecka niekde inde, pravdepodobne do krajiny, kde je cena práce nižšia.

Zdroj: autoevolution.com