BMW 328i so svojim dvojlitrovým motorom je naozaj lepšie ako jeho predchodca.

BMW 328i so svojim dvojlitrovým motorom je naozaj lepšie ako jeho predchodca.

V rámci kategórie automobilový priemysel získalo ocenenie niekoľko áut a systémov. Táto kategória je však poprepájaná aj s inými oblasťami (napríklad ekológia). Uvediem teda mená víťazov spolu s odôvodnením, prečo považuje Popular Science danú vec za to najlepšie z noviniek:

Tesla Model S- podľa mesačníka je práve Model S akýmsi štandardom, podľa ktorého budeme v budúcnosti posudzovať nové elektromobily.

BMW 328i získalo túto cenu najmä vďaka 2,0 litrovému preplňovanému štvorvalcu, ktorý je silnejší a úspornejší ako nahradený šesťvalec.

Ferrari F12 Berlinetta má obrovský výkon spolu s vysokou maximálnou rýchlosťou. V porovnaní s 599 Fiorano dokáže o 30% lepšie využívať palivo.

Toyota RAV4 EV je elektrické SUV, ktoré má údajne lepšie zrýchlenie ako mnoho konvenčných typov tejto kategórie.

Priznávam, že anketa nie je tou najprehľadnejšou čo sme tu mali, no dôvody, ktoré Popular Science ku každému víťazovi uviedlo sú akceptovateľné. Žiaden Nissan Leaf ani Chevrolet Volt.
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 5 obrázkov

Porsche Cayenne Diesel- krútiaci moment 550 Nm. Priemerná spotreba 7,2 l/100 km a dojazd vyše 1200 km.

2013 Ford Fusion- získal cenu vďaka svojim trom mutáciám: standard, hybrid, plug-in hybrid. Všetky verzie majú byť vo svojich triedach tie s najvyššou účinnosťou.

Cenu získal aj okruhový špeciál DeltaWing, ktorý je podľa tvorcov ankety športové auto s najlepšou účinnosťou v histórii.

Mercedes-Benz Magic Vision Control je systém, ktorý má udržať čelné sklo priehľadné a čisté za každých okolností. To si zaslúži cenu.

MyLink od GM- systém, ktorý dokáže vnútorný počítač auta premiestniť do smartfónu. Ďalšie riešenie označené cenou.

Poslednú cenu si zaslúžil Infiniti Back-Up Collision Intervention za to, že vodičovi nedovolí nacúvať do prekážky ani keby veľmi chcel. Radarový systém pri zistení pevného predmetu jednoducho zabrzdí.

Čo máme my z tejto ankety a udelených cien? Vieme, ktoré nové veci sú najlepšie. Ak keď napríklad Infiniti Back-Up Collision Intervention je tu už minimálne vyše roka.

Zdroj: autoblog.com

Prečítajte si aj: Tesla Model S prichádza do Európy. Vykašle sa na objednávky v USA?