Každý, kto organizoval oficiálne autičkárske podujatie mi dá za pravdu, že príprava je mimoriadne náročná. Začiatky sú ťažké, o tom niet pochýb. Ale udržať si ťažko vybudovanú reputáciu je oveľa náročnejšie. Najmä, ak sa predchádzajúce podujatia vydarili na výbornú. A tento ročník nie je výnimkou. Predajca značky Dacia – ALD Mobil v spolupráci s Renault a Dacia Slovensko pripravili pre účastníkov deň plný zážitkov.

Obľúbené stretnutie fanúšikov a spokojných vlastníkov Dacie Duster už jubilejne, po piatykrát privítali v okolí Starej Ľubovne. Akcia sa konala 11. septembra. Každý z účastníkov si mohol užiť bohatý program a získať mnoho skúseností s jazdou v teréne.

Podujatie Duster Tour si prišlo užiť 249 spokojných majiteľov a fanúšikov značky na 68 Dusteroch.

Akciu si prišli užiť celé rodiny vrátane detí. I pre ne bol pripravený zaujímavý program  

Pýtate sa, čo vlastne viedlo organizátora k usporiadaniu takého podujatia? Na otázku odpovedal majiteľ ALD Mobil Ľubomír Dlugolinský takto: „Pred piatimi rokmi nás zaujali terénne schopnosti vozidla Dacia Duster a rozmýšľali sme, akú akciu pre ne pripraviť. Sme radi, že terénna akcia v rámci bývalého vojenského priestoru má taký ohlas a na piatom ročníku sme mali zastúpenie vozidiel a ľudí z celého územia Slovenska.“

Trasa bola zložitá. Viedla zo Starej Ľubovne cez bývalý vojenský priestor Javorina, situovaný v Levočských vrchoch. Na tejto trase si účastníci mohli vyskúšať svoje schopnosti, schopnosti a vlastnosti auta v teréne, a zároveň obdivovať krásu a kultúru malebného Slovenska.

Na podujatí sa zúčastnili modely Duster 4x4, ale nechýbali ani auta s pohonom len jednej nápravy. Predohraby na poľných cestách nemali problém. A dokonca ani v ťažšom suchom teréne. Problémy prišli až v blate, kedy by každé auto s pohonom jednej nápravy potrebovalo pomôcť. V cieľovej stanici, ktorou bola strelnica Majer pod Lesom, bolo pre účastníkov pripravené občerstvenie a zábavný program. Súťažilo sa v streľbe, deti mali možnosť si zajazdiť na koňoch a na segwayoch.
 

„Majitelia Dacie Duster oceňujú spoľahlivosť, overené technológie a v neposlednom rade neprehliadnuteľný dizajn. Som potešený, že som sa s fanúšikmi Dacia Duster stretol osobne na tejto unikátnej jazde,“ takto zhodnotil akciu Richard Evanson, riaditeľ Renault a Dacia Slovensko.

TEST JAZDENKY DACIA DUSTER

TEST JAZDENKY DACIA DUSTER

Potreba bežnej verejnosti po esúvéčkach je enormná a často nepochopiteľná. Tieto autá však nie vždy majú priaznivú ...

20. 05. 2015
TEST: DACIA DUSTER DCI 4WD

TEST: DACIA DUSTER DCI 4WD

"TopSpeed.sk prináša test teréniaku? A navyše Dacie?! To si robia srandu?" - tak si predstavujem debatu návštevníkov ...

07. 09. 2014