Že v Mladej Boleslavi už nejaký čas chystajú SUV o poznanie väčšie než je Yeti nie je žiadne tajomstvo. Hovorilo sa o mene Snowman, no jeho použitie škoda oficiálne poprela. Rok 2015 bude rokom Superbu III. generácie. Budúci rok zas bude patriť luxusnejšiemu a väčšiemu SUV, ktorého úlohou bude pretláčať sa naozaj s mnohými konkurentami, napríklad KIA Sorento, Hyundai SantaFe, Fiat/Chrysler Freemont, Peugeot 4008... 

Nie je vôbec vylúčené, že v druhom polroku spoznáme podrobnejšie špecifikácie a možno aj konečný vzhľad. V Mladej Boleslavi totiž majú hotových niekoľko prototypov. Tie by v rámci testovania mali začať jazdiť aj mimo areálu fabriky. Zásadnou dizajnérskou črtou návrhu sú znova oddelené diaľkové svetlá v hornej časti nárazníka. Vzadu by mali byť použité skupinové svetlá v tvare C, čo sa ostatné roky stalo pre škodu typickým poznávacím znakom. Oficiálne meno 4,65 m dlhého SUV Škoda ešte známe nie je, interne ho zatiaľ volajú A+ SUV. Čo je vraj isté, sú nasledovné fakty. "Snowman" dostane len 4-valcové motory TSI a TDI vpredu naprieč s výkonmi do 280 a 240 k. Motory budú kombinovať so 6-stupňovými manuálnymi a automatickými DSG prevodovkami. Nie je vylúčené, že dostane aj nový 10-stupňový automat DSG. Okrem pohonu cez Haldex 5. generácie pre základné verzie aj pohon len predných kolies.
 

Škoda A+SUV stojí na platforme MQB. Vnútri má ponúknuť 3-rady sedadiel pre 7 cestujúcich. V tejto konfigurácii bude priestor pre batožinu skôr symbolický, no po sklopení druhého a tretieho radu sedadiel by mohla mať objem viac než 2000 litrov.