Označenie modelu nesie názov BMW M6 RS800 Gran Coupé, kde číslovka 800 vyjadruje výkon v jednotkách HP. 

Chalani z dielne PP-Performance nadelili  modelu M6 Gran Coupé brutálny výkon. Z 4,4 litrového bi-turbo vidlicového osemvalca dostali 597 kW (811 koní) a masívnych 950 Nm. Označenie modelu nesie názov BMW M6 RS800 Gran Coupé, kde číslovka 800 vyjadruje výkon v jednotkách HP. Tuningová firma tvrdí, že postavila najvýkonnejšie a najrýchlejšie M6 Gran Coupé. Maximálna rýchlosť žltej beštie dosahuje 328 km/h.

Výkon 811 koní dosiahli premapovaním riadiacej jednotky, ale aj hardvérovými zmenami. Autu dopriali nový filter vzduchu od BMC Racing, ďalej nové zvody a titánové výfuky od Akrapoviča. Spomínanými úpravami zmenili aj zvuk, ktorý znie určite lepšie, než originál.

Výfuky od Akrapoviča dodali autu lepší zvuk.

Úpravy na aute testovali v extrémnych podmienkach v Abu Dhabí. Teplota tam cez deň dosahovala až 50 °C. Pri skúškach používali benzín s oktánovým číslom 92. Kombinácia veľkých teplôt a benzínu s nižším oktánovým číslom má simulovať najtvrdšie podmienky s akými sa kedy auto stretne.

Ešte som nespomenul úpravy vzhľadu. Tie sa týkajú len zmeny farby. Auto zabalili do fólie s farbou, ktorú označili ako „elektricko-limetkovú“ - rozumej žltá. :-)

Za úpravy motora, ktoré pridajú 251 koní si výrobca účtuje 14 999 €. Teda za jeden kôň zaplatíte necelých 60 €, čo neznie vôbec zle.

Zdroj: seriouswheels.com

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 12 obrázkov