wolf-ford-focus-rs400

Jedným z referenčných áut bol Ford Focus RS so 400 koňmi od Wolfa.

Prvá - SportContact 3
Precízne, športové zaobchádzanie a prvý orientačný čas 1:39 minút.

 

Druhá - SportContact 5P ukazujú svoj talent už pri prvých zákrutách. Sú presné v riadení, takmer nereagujú na zmenu záťaže a majú výdrž. Ich čas 1:37 hovorí za všetko.

 

Dá sa to ešte rýchlejšie? S pneu ForceContact ide Focus ešte výraznejšie, skoro ako na koľajniciach. Priľnavosť sa naozaj blíži pretekárskym slikom. Čas, ešte o celú sekundu lepší 1:36 urobil veľký dojem!

 

Záver: S pneu ContiForceContact je Focus RS nielen rýchlejší v porovnaní so základnými pneumatikami, ale aj zábava z jazdy je patrične väčšia.

 

Conti Force Contact - sportova pneumatika

Pri testovaní športových pneumatík sú často tie najlepšie autá...

Začiatkom roka 2012 sme vybavili 4 vozidlá Porsche členov klubu športových áut pneumatikami ContinentalForceContact. Boli sme zvedaví na hodnotenie pri jazde na ceste aj na pretekárskom okruhu.

 

Pavel - Porsche 911 Carrera S


Bežná jazda po ceste: "Prvé, čo som si všimol, bola veľmi nízka hlučnosť. Ďalej potom veľmi dobré správanie na prednej náprave pri svižnejšej jazde v zákrutách. Na vedenie vozidla v zákrute sa dá veľmi dobre spoľahnúť, je cítiť markantný rozdiel v porovnaní s bežnou cestnou pneumatikou. "

 

Jazda na okruhu (automotodrom Brno)

"Aj tu platí veľmi dobré ovládanie prednej nápravy s pneumatikami CFC a tiež lepšie brzdenie v porovnaní s bežnými pneumatikami alebo so semislickmi Michelin Pilot Sport CUP. Hneď po niekoľkých kolách som zajazdil časy na úrovni svojho maxima. Opotrebenie bolo cca 1 mm, čo zaisťuje bezproblémový návrat domov z okruhu aj v prípade dažďa."

 

Hynek - Porsche 911 Carrera S

"Celkovo ma ForceContacty potešili a to hlavne pri brzdení a akcelerácii. Malinké nestability pri prvých prejazdoch zákrutami, ale veľmi rýchlo boli čitateľné takže po necelých dvoch kolách bolo jasné čo od nich môžem očakávať. V teste by som ich označil ako vynikajúce :-)"

 

Na klubovom jazdení v máji 2012 prebehlo aj otestovanie odporúčaných tlakov a teplôt pracovníkmi Continental. Ďalej sa preverovala výdrž a opotrebenie pneumatík ForceContact. Všetko sa porovnávalo s pretekárskymi pneumatikami - slick. Naši spolupracujúci partneri majú slovo. Výkon sa odporúča. Nürburgring - Nordschleife –  práve tu, na legendárnom okruhu, vznikla spoločná myšlienka vytvoriť špeciálnu pneumatiku pre športovo založených vodičov. A práve tu ContiForceContact uspela.

 

TECHART
S pneu ContiForceContact môžem optimálne využiť potenciál výkonu... „Jazda na hrane" garantuje skvelý pôžitok a zaisťuje konštantne rýchle časy. Thomas Behringer, výkonný riaditeľ TechArt GmbH

 

AC SCHNITZER
Pneumatiky ContiForceContact sú pre mňa presné šité na mieru. Sú precízne urobené a rýchle. Svojim skvelým výkonom na mokrých vozovkách je tento produkt perfektným obutím pre moje BMW.

 

SPORT AUTO
Pneumatiky ContiForceContact sú špeciálne vyvinuté pre športových jazdcov, môžem len doporučiť. Jochen Übler, Redaktor Sport Auto

Conti Force Contact - sportova pneumatika

Nezdiedka aj celkom exotické športiaky, na ktorých sa väčšine z nás nedá len tak previezť.