Škoda Yeti sa v našich končinách pomerne dobre predávala a mnohé exempláre boli terčom úprav. Snáď žiadna sa však nemôže rovnať s jedným exemplárom z Veľkej Británie. Jeho relatívne decentne modifikovaný vzhľad neprezrádza, že v skutočnosti má vyladené vnútornosti z Audi RS3. Momentálne si hľadá nového majiteľa prostredníctvom portálu eBay.

Navonok nenápadnú tmavosivú karosériu SUV dopĺňajú viaceré čierne prvky, medzi ktoré patrí predný spojler a výrazne tvarované zadné krídlo. Vozidlo má toho odstránené strešné lyžiny či logá českej značky. Oproti sériovému variantu je podstatne bližšie k zemi a vzadu má pod nárazníkom z verzie Monte Carlo dve veľké oválne koncovky výfuku

Blatníky špeciálneho vozidla vypĺňajú disky pochádzajúce z Audi S3. Rovnaký pôvod majú kožené sedadlá, kým volant so sploštenou spodnou časťou pochádza z modelu RS3. To isté platí pre volič prevodovky, prístrojový panel a kovové pedále. Z nemeckej stajne pochádza aj centrálna konzola obsahujúca infotainment. Ako ukazujú fotky, viaceré dielce sú do interiéru zakomponované nahrubo.

Česko-nemecký Frankestein

Okrem týchto prvkov nesie podpis Ingolstadtu aj prepĺňaný benzínový päťvalec TFSI so zdvihovým objemom 2,5 litra a štandardným výkonom 250 kW (340 k). Motor pôvodom z RS3 však prešiel komplexným ladením a okrem iného disponuje prídavným systémom vstrekovania vody s metanolom. Pohonná jednotka má na brzde odmerané maximum 362 kW (492 k), teda takmer 500 koní. Česko-nemeckému Frankensteinovi narástli poriadne svaly.

Silu motora posiela na všetky kolesá modifikovaná prevodovka DSG z Audi. Podvozok  taktiež využíva komponenty modelu RS3, pričom je ďalej znížený o 40 mm. Prestavba spájajúca časti dvojice koncernových príbuzných bola teda naozaj komplexná. Vyžiadať si mala tri roky práce a veľké investície, čo odráža požadovaná cena. Škoda Yeti s päťvalcom je aktuálne v ponuke za 25 995 libier (30 785 eur), vrátane špeciálneho evidenčného čísla.

Zdroj: eBay, Carscoops

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 9 obrázkov