Továrne v Grugliascu a Mirafiori majú vianočné prázdniny! Predaje Maserati nejdú podľa plánov, značka musela kvôli nezáujmu kupujúcich zastaviť výrobu. Prvá menovaná fabrika vyrába sedany Quattroporte a Ghibli a odstávku naplánovali do 15. januára. V Mirafiori vyrábajú športovo úžitkové auto, ktoré má predpoklad byť populárne. Nie však to od „trojzubca“, SUV Levante nenapĺňa očakávania.

 

 

Do 8. januára zastavili aj typy GranTurismo a GranCabrio, ktoré vyrábajú v Modene. Ich výroba stojí od októbra!

Predaje Maserati nejdú podľa plánov. Levante malo byť populárne, nepredávajú ho však tak, ako si auto kategórie SUV "zaslúži".

Vyzerá to na ťažké časy pre ikonickú taliansku automobilku, bohužiaľ. Levante prišlo len pred rokom a Maserati s ním chcelo preraziť na čínskom trhu. Stúpajúce čísla predajov nevydržali priveľmi dlho. Analytik Felipe Munoz z JATO Dynamics hovorí o SUV Levante: "Predaje klesajú oveľa rýchlejšie, ako je v tomto štádiu životného cyklu normálne. Nevieme s určitosťou povedať, prečo je to tak, každopádne je to znepokojujúce a varovný prst pre automobilku.“

Plán Maserati predať v roku 2018 75-tisíc áut dostáva trhliny, taktiež príchod 3 nových typov – novinky Alfieri a nástupcovia GranTurismo a GranCabrio.

PO VOLVE BUDE MAŤ OD ROKU 2019 KAŽDÉ MASERATI ELEKTROMOTOR

PO VOLVE BUDE MAŤ OD ROKU 2019 KAŽDÉ ...

Doba elektrifikácie sa napriek mnohým otáznikom a nevyriešeným veciam neúprosne blíži. Automobilky len tomuto druhu ...

03. 08. 2017
MASERATI PEČIE ZBRUSU NOVÝ ŠPORTOVÝ V8 SUPERŠPORT. PÔJDE AJ NA ELEKTRIKU

MASERATI PEČIE ZBRUSU NOVÝ ŠPORTOVÝ V8 ...

Či chceme, alebo nie, doba elektromobilov začína. Stále viac automobilek rozmýšľa o elektromobile. Najnovšie sa pripája ...

01. 12. 2016

Zdroj: sme.sk