Pri kúpe ojazdeného auta je pre mnohých záujemcov veľmi dôležitý údaj na odometri. Nie všetko  sa dá zistiť. Na Slovensku je údajne každé druhé auto stočené. Dá sa tomu veriť, alebo nie? Osobne na kilometre auta nepozerám. Je rozdiel kupovať auto za 5000 a za 15 000. To je pravda. Pri drahšom jazdenom aute by som sa naštval pri myšlienke, že je stočené o 250 tkm. 

Nabehané kilometre na starom aute nie sú všetko. Majú skôr informačný než smerodajný charakter.

V máji tohto roku som publikoval článok Ako zistiť kilometre ojazdeného auta. Odvtedy sa v tejto problematike dosť zmenilo a zjednodušilo. Stále platí, že údaje pochádzajú len z „stk“. Už viac nemusíte lúskať stránky Slovenskej kancelárie poisťovateľov a triafať rôzne dátum. Autobazar.eu – najväčší autobazár na Slovensku spustil na svojom webe zaujímavú funkciu – overenie vozidla. Stačí zamieriť na pravý okraj stránky. Po zadaní evidenčného čísla vyskočí výsledok, kde je uvedená značka a model, farba, VIN kód, dátum prvej evidencie a dátum prvej evidencie na Slovensku. A práve VIN kód je kľúčový údaj. S vinkom si bez problémov zistíte všetky kontroly (na seka.sk/ko.sk), ktoré auto absolvovalo. Samozrejme, aj hodnotu kilometrov pri kontrole.

Autobazar.eu spustil pre svojich návštevníkov novu funkciu - Overenie vozidla 

S kúpou ojazdeného auta vás prehovárať ani presviedčať nebudem. No v poslednej dobe sa internetom a na sociálnych sieťach množia veľmi nereálne požiadavky na kúpu jazdeného auta. Podvodných inzerátov je tiež požehnane. Buďte preto opatrní a nastavte si na jazdené auto reálne kritéria. Keď budete žiť v snoch, skončíte sklamaní a podvedení! 

AKO ZISTIŤ KILOMETRE OJAZDENÉHO AUTA?

AKO ZISTIŤ KILOMETRE OJAZDENÉHO AUTA?

Máte záujem o kúpu jazdeného auta? Našli ste auto v inzeráte, no inzerát je skromný, fotky biedne a ...

18. 05. 2016
10 ÁUT, KTORÉ NAJVIAC STÁČAJÚ

10 ÁUT, KTORÉ NAJVIAC STÁČAJÚ

Stáčanie kilometrov je stále národným športom. A nielen u nás. Športovať v tomto sa bude dovtedy, kým budú ľudia ...

15. 12. 2016