Pre začiatok tohto roka si BMW nachystalo niekoľko noviniek. Azda tou najvýraznejšou je nasadenie filtrov pevných častíc pre ďalšie zážihové motory BMW. Agregáty s filtrom pevných častíc tak postupne vytláčajú zvyšok tých, ktoré filter neskôr dostanú, alebo budú nahradené novšími typmi. BMW si tiež na začiatok roka pripravilo niekoľko zmien vo výbave áut alebo rozširovanie palety ďalších motorov.

Filtre pevných častíc poznáme z prostredia vznetových motorov, ktoré ich majú na trhu Európskej únie už nejaký ten piatok. Podobný osud čaká aj zážihové verzie s priamym vstrekovaním paliva. Nasadenie filtrov je však otázka dlhšej doby, BMW ich napríklad pridáva postupne.

Filtre pevných častíc postupne prenikajú aj do zážihových motorov, u BMW aj do plug-in hybridného i8 Coupe.

V minulom roku svoju premiéru oslavovali v 220i Coupe/Cabrio, 230i Coupe/Cabrio a X3 xDrive20i a xDrive30i. Vo všetkých prípadoch to boli radové štvorvalce. Od tohtoročného marca ich budú nasledovať verzie 420i a 420i xDrive Coupe, 430i a 430i xDrive Coupe. Po prvýkrát ich dostane aj trojvalec v X1 sDrive18i a v plug-in hybridnom športovom i8 Coupe. Ďalším krokom k zníženiu emisií je sériová inštalácia katalytického konvertora SCR so vstrekovaním AdBlue do všetkých vznetových motorov BMW.

BMW i8 dostane tiež filter pevných častíc.

V BMW X3 si budete môcť k súčasnej ponuke vybrať aj novú verziu xDrive25d, ktorá ponúkne zo 4-valcového vznetového motora 170 kW (231 k) a 500 Nm. BMW X3 s ním zrýchli z 0 na 100 km/h za 6,8 sekundy a súčasťou štandardnej výbavy bude 8-stupňová automatická prevodovka Steptronic. V BMW X3 M40i pribudne do série diferenciál M Sport s elektronickým ovládaním. Automatická 8-stupňová prevodovka bude od marca v štandardnej výbave tiež pre 320d xDrive v karosérii sedan, kombi a GranTurismo. Do série pribudne tiež u 420i xDrive Coupe, 430i Coupe a 420d xDrive Gran Coupe.

 

Zdroj foto: BMW

BMW X3 dostane do ponuky výkonnejší dvojliter s označením xDrive25d.