Genesis sa ako značka už pomaly dostáva do povedomia ľudí. Zatiaľ jej však chýba širšie portfólio typov. To sa ale už čoskoro zmení. Už tento rok by mal k typom G80 a G90 pribudnúť športový sedan G70, ktorý sa postaví proti BMW 3. Jeho podobu automobilka načrtla na minuloročnom autosalóne v New Yorku štúdiou New York Concept. Tento rok značka na rovnaký autosalón priniesla ďalší zaujímavý koncept. Dostal názov Genesis GV80 a ukazuje, akým smerom sa chce automobilka posunúť v ďalších rokoch. 

Budúcnosť značky Genesis naznačuje elektrické SUV napájané palivovými článkami. Masívny a elegantný dizajn dokresľuje štvorica úzkych svetiel vpredu a vzadu, ale aj priehľadné B- a C-stĺpiky.

Koncept Genesis GV80 predstavuje luxusné SUV, ktorého sériová verzia určite výrazne pomôže automobilke v predajnosti. Štúdia má veľmi mohutný, dominantný a pritom elegantný dizajn, ktorému vpredu dominuje obrovská maska chladiča a štvorica úzkych svetiel. Auto stojí na 23" kolesách a prednú a zadnú časť veľmi elegantne prepája parabolická plocha dverí so zapustenými kľučkami. Námet so štvoricou svetiel pokračuje aj v zadnej časti auta. Aj vďaka tomu má koncept výrazne dynamický vzhľad.

Jednoduchý a mierne futuristický dizajn pokračuje aj vo vnútri. Prístrojová doska akoby prepájala madlá dverí a ťahá sa  po celej šírke auta ako most. Je jednoduchá s minimom tlačidiel a dominuje jej 22" zahnutý displej informačného systému. Nechýba touchpad, ktorý rozoznáva písmo písané prstom. Dotykové displeje pre ovládanie infotainmentu nechýbajú ani vzadu. Zaujímavosťou je priehľadná konštrukcia B- a C-stĺpikov. Interiér je plný kvalitných materiálov ako koža, semiš, hliník a drevo. Zaujímavý bude aj pohon tohto konceptu. Hoci práve o ňom automobilka veľa nehovorí, v duchu doby naznačila, že ide o elektromobil napájaný palivovými článkami. Nuž, uvidíme, ako bude vyzerať produkčná verzia.

HYBRIDNÝ KONCEPT UKAZUJE, ČÍM BUDE GENESIS BOJOVAŤ PROTI BMW 3

HYBRIDNÝ KONCEPT UKAZUJE, ČÍM BUDE ...

Segment prémiových športových sedanov strednej triedy je už teraz nabitý výbornými autami. Etalónom je samozrejme BMW 3, ...

25. 03. 2016
GENESIS G80 SPORT 3.3T V6 MÁ 370 KONÍ

GENESIS G80 SPORT 3.3T V6 MÁ 370 KONÍ

Kórejci po vzore Toyoty, Hondy, Nissanu a i. vytvorili novú značku, ktorou chcú konkurovať v luxusnom segmente. Pokrstili ju ...

21. 11. 2016