A je to tu! Maťo Homola vyhral preteky TCR v Oscherslebene

Maťo ukázal rýchlosť už v prvom voľnom tréningu

Už v prvom voľnom tréningu Maťo ukázal rýchlosť, skončil na prvom mieste a druhému Pepemu Oriolovi nadelil 0,584 s. „Vedel som, že máme dobre nastavené auto, podarilo sa nám zajazdiť veľké množstvo testovacích kilometrov a prvý voľný tréning ukázal, že máme naozaj výbornú rýchlosť,“ komentoval výsledok slovenský pretekár. V druhom tréningu skúsili ešte niekoľko zmien, ale začalo pršať a Maťo skončil na 7. mieste.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Vyzeralo to, že kvalifikácia bude na vode, ale tesne pred jej štartom prestalo pršať. Maťov inžinier Jaro Krajčí vymyslel stratégiu, ktorá vyústila do výborného druhého miesta na štarte: „Usmialo sa na nás šťastie a tesne pred kvalifikáciou vyšlo slnko a vysušilo trať. Maťo sa presne držal našej dohodnutej stratégie a podarilo sa mu zajazdiť výborný výsledok. V prvej aj druhej časti kvalifikácie obsadil fantastické druhé miesto. Auto fungovalo výborne, mám z toho veľkú radosť!“ Pre tím B3 Racing bola radosť o to väčšia, že pole position vybojoval Dušan Borković.

A je to tu! Maťo Homola vyhral preteky TCR v Oscherslebene

Maťo nedovolil nikomu ohroziť jeho prvé miesto

Neuveriteľné! Maťo Homola to dokázal, v Oscherslebene vybojoval prvý rad na štarte a snahu korunoval prvým víťazstvom v TCR International Series

Konečne sa to podarilo!

Pred prvými pretekmi nebolo isté, či budú suché alebo mokré. Maťo a jeho tím to riskli a išli so suchým setupom. Trať bola miestami suchá, miestami mokrá a niekto nevedel čo urobí počasie. Po štarte si talentovaný Slovák udržal druhé miesto. Prvý Dušan Borković ale počas žltých vlajok vyletel z trate a Maťo sa dostal na čelo pretekov. Všetci sa snažili o čo najlepší výsledok, čo vyústilo do množstva kontaktov a veľa áut preteky nedokončilo. Maťo bol však v čele, pozíciu si strážil, zajazdil aj najrýchlejšie kolo pretekov. Nikomu nedovolil, aby ho obral o prvé miesto a po prvýkrát zvíťazil v pretekoch TCR International Series.

A je to tu! Maťo Homola vyhral preteky TCR v Oscherslebene

Prvý víťazstvo v TCR International Series

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 3 obrázkov

Maťo bol po bravúrnej jazde veľmi šťastný: „Je to neskutočné. Presne toto je dôvod, prečo to robím. Bolo veľmi náročné držať prvú priečku, keďže na niektorých miestach trate pršalo a presúvalo sa to. Nakoniec sa to však podarilo! Ďakujem všetkým partnerom, tímu, rodine za podporu. Je to krásny pocit.“

A je to tu! Maťo Homola vyhral preteky TCR v Oscherslebene

Maťo Homola v Oscherslebene zažiaril

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 6 obrázkov

Do druhých pretekov štartoval Maťo Homola z 8. miesta. V nahustenej prvej zákrute nebola núdza o kontakty, niečo schytal i mladý Slovák: „Hneď v prvej zákrute prišlo k niekoľkým kontaktom, aj ja som nejaké dostal a utŕžil, ale našťastie som pokračoval ďalej.“ Počas prvého kola sa prebojoval na 5. a potom dokonca na 3. miesto, ale v druhom kole, hneď v prvej zákrute urobil chybu. Po akrobatickom manévri na dvoch kolesách sa vrátil na trať na 6. priečke. Technické problémy Kajaiu umožnili Maťovi nakoniec finišovať na 5. mieste. „Tento víkend je pre mňa dokonalý. Prvé a piate miesto znamenajú veľa bodov a dostal som sa až na 3. miesto v celkovom hodnotení a na 1. mi chýbajú len 4 body! Už sa neviem dočkať ďalších pretekov o dva týždne v ruskom Sochi!“ zhodnotil Maťo Homola víkend v Oscherslebene.

A je to tu! Maťo Homola vyhral preteky TCR v Oscherslebene

Maťo ďakuje za podporu partnerom

Zdroj: tlačové správy

Foto: B3 Racing