Matej Koník vyhral 1. kolo SKP v Trebaticiach

Príprava motokáry je dôležitá

Maťkovi hralo do karát aj krásne slnečné počasie a už od samého začiatku mal potrebnú rýchlosť. To nenechalo nikoho na pochybách, že Matej Koník je jedným z favoritov v triede Rotax Micro Max. Na 845 m dlhej trati v Trebaticiach vyjazdil pole position a zaistil si najlepšie postavenie na štarte pretekov.

Maťko vyhráva preteky

Štart prvých pretekov bol v Maťkových rukách. Urobil všetko správne, dobre vyštartoval a začal si budovať náskok. V pretekoch ho nedokázal nikto ohroziť a tak vyhral systémom štart – cieľ s náskokom vyše 2 s. Druhé preteky mali podobný scenár. Maťko mal  výborný štart a každým kolom získaval cenné desatiny na súperov. Preteky opäť suverénne vyhral s náskokom 3,5 s.

Maťko vyhral 1. kolo Slovenského Kartingového Pohára v Trebaticiach

Matej Koník predviedol na 1. Kole Slovenského Kartingového Pohára bravúrny výkon a zaslúžene vyhral triedu Rotax Micro Max, keď vybojoval prvé miesto v meranom tréningu i obidvoch pretekoch. Navyše zajazdil aj najrýchlejšie kolo v oboch pretekoch. Maťka v motokárach podporujú Feber Racing, Dovozy.sk, Kartingshop, Steeldesign a Topspeed.sk. Ako sa mu darí môžete sledovať na Maťkovej facebookovej stránke Matej Koník.

Galéria: 6 obrázkov