Okrem celodenných voľných jázd v polhodinových intervaloch v čase od 9h sú počas dňa na programe aj dva samostatné preteky. Samozrejme, zúčastniť, či zapojiť sa do nich môže každý jazdec úplne dobrovoľne. Preteky nie sú povinné, ani nevyhnutné. Prvé hodinové preteky sa volajú Artbauer Trophy. Tým predchádza plnohodnotná kvalifikácia. Jazdia sa klasickým okruhovým štýlom - pevný štart a prvý v cieli vyhráva.

Jeden deň, dva preteky a mnoho 30 minútových voľných jázd a tréningov s meranými časmi.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 8 obrázkov

Druhá súťaž je Racing Day Cup. Jazdí sa v čase od 18 do 20 h formou kvalifikácie, teda najlepšieho času na jedno kolo. Info o pravidlách, rozdelení do kategórií ale aj fotogalérie z predošlých RacingDay nájdete na www.racingday.sk Na tejto adrese je zároveň vhodné registrovať sa, vytvoriť si profil jazdca a pridať foto svojho auta. Okrem trofejí pre troch najrýchlejších jazdcov v každej kategórii každý účastník získa energetický nápoj Hell a 20% zľavovú poukážku do autoumvárky Bulldog.

Galéria
Galéria
Galéria
Galéria
Galéria

Galéria: 4 obrázkov

Transpondér na meranie časov je súčasťou každého vstupu na trať. Klienti TEMPUS SuperDRIVE, teda každý, kto sa doposiaľ zúčastnil školy šmyku má na celodenné štartovné v RacingDay zľavu až 40%. Jazdci seriálu AZ pneu AutoSlalom zas dostávajú 20€ bonus na 130 € štartovné do večerného RacingDay Cup v čase od 18 do 20 h. Je to nepochybne lákavá možnosť ako aktívne stráviť piatkový deň a podvečer plný adrenalínu a ostrého, no bezpečného šoférovania.

Partnermi VII. RacingDay sú: Tempus, Allianz, Caterham-Slovakia a Hell Energy Drink.

Viac info na www.racingday.sk