Pri kúpe športiaku Porsche málokedy musíte rozmýšľať nad nedostatkom výkonu. Technici z Zuffenhausenu však prichádzajú s kitom pre aktuálny model 911 generácie 991. 

Cena úpravy začína na 10 139 €, podľa modelu. Nejde však o jednoduchý čiptuning, ale komplexné riešenie, ktoré obsahuje dve nové turbá, modifikáciu chladenia bŕzd, športový výfuk s centrálnou koncovou a balík Sports Chrono.

A čo prináša? Sériový výkon plochého šesťvalca s 309 kW (420 k) posunie na hranicu 331 kW (450 k), čo je nárast o 22 kW (30 k). O zvýšení krútiaceho momentu Porsche neinformuje, predpokladám, že narástol hlavne výkon.

V týchto priestoroch bude môcť po novom pracovať až 331 kW (450 k)

Kto by si však myslel, že Porsche bude pýtať nekresťanské peniaze za jednoduchú úpravu riadiacej jednotky, bude na omyle. Technici vymenia obe turbodúchadlá za väčšie, pridajú balík Sport Chrono s dynamickými uloženiami motora, modifikujú chladenie brzdového systému a pridajú športový výfuk s centrálnou koncovkou.

Úpravou môže prejsť aj Targa 4S

V tomto prípade je už výsledná cena, ktorá štartuje na 10 139 € podľa modelu, nie až tak prehnaná. Balík je k dispozícii pre verzie s prívlastkom S, teda 911 Carrera S, Carrera 4S a Targa 4S. Porsche nový kit zatiaľ ponúka len pre nové modely, od júna 2017 však bude v ponuke tiež cez program Porsche Tequipment pre staršie modely. Podmienkou bude opcia v podobe balíka Sport Chrono, ktorú musí vozidlo obsahovať.

Službu Porsche Connect na Slovensku nenájdete

Porsche s modernizáciou tiež ponúka službu Porsche Connect v 14-tich krajinách, Slovensko tam stále nie je. Connect Plus má integrovanú SIM kartu, ktorá cez LTE siete umožňuje pripojenie na internet. V štandardnej výbave ho majú modely 911 a Panamera. Do ponuky sa tiež dostanú dátové balíky so 7 GB alebo 1 GB predplatenými dátami.