Audi A3 kupé bude mať štvoricu dverí a namieri si to proti Mercedesu CLA. Dizajnom by mala pripomínať vydarený koncept TT Sportback.
Audi TT Sportback Concept

A3 kupé sa bude výrazne podobať na koncept TT Sportback z roku 2014

Novinka tak v ponuke A3 doplní hatchback, Sportback (5-dverový hatchback), sedan a kabriolet. Spredu bude ľahko identifikovateľná ako A3, no napriek tomu nebude mať ani prednú časť úplne rovnakú. Dostane novú masku, ktorá auto opticky rozšíri a nové svetlá a nárazníky. Najväčšiu zmenu však uvidíme v zadnej časti, ktorá bude pripomínať väčších súrodencov Audi A5 Sportback a Audi A7. Nájdeme tu úzke zadné svetla, nový nárazník a samozrejme pomaly sa zvažujúcu strechu. A3 kupé by nakoniec malo výrazne pripomínať koncept Audi TT Sportback z roku 2014. Novinka by mala prispieť k plánu automobilky, ktorá chce mať do roku 2020 v ponuke 60 rôznych modelov.

Audi TT Sportback Concept

Príliš veľké predaje Mercedesu CLA dráždia manažérov Audi. Odpoveďou bude 4-dverové kupé A3.

Ešte pred tým však príde na trh štvrtá generácia A3 ako štandardný hatchback. Automobilka plánuje začiatok jej predaja na rok 2019. Bude stáť na upravenej platforme MQB a ponúkne viac miesta pre posádku. Nebude chýbať ani Audi Virtual Cockpit, či niektoré autonómne funkcie. Dočkáme sa aj plug-in hybridu a je možné, že Audi predstaví aj čisto elektrickú verziu.

Zdroj: Autoexpres